Aktualności - Zespół Szkół Nr 11 w Warszawie Technkum nr 20

TECHNIKUM NR 20
87. LAT TRADYCJI
KLASA 2GP W MUZEUM NARODOWYM

W dniu 25 września czniowie klasy 2GP zwiedzali wystawę w Muzeum Narodowym - "Polska. Siła obrazu."
Uczniowie poznawali najwybitniejsze dzieła polskiego malarstwa o tematyce narodowej.
To wspaniałe, że mogliśmy na żywo oglądać obrazy, których zdjęcia znajdujemy w podręcznikach.

Tu znajdziesz więcej informacji: Polska. Siła obrazu

Marzanna Kowalczuk

GRA MIEJSKA W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

HOTELARZE NA ZAJĘCIACH
Klasa 2g na lekcjach w pracowni obsługi konsumenta przygotowywała
zimne i ciepłe przystawki oraz uczyła się składać obrusy.
Magdalena Wróblewska

BIEGI PRZEŁAJOWE - SZTAFETA
Nieoficjalnie brązowy medal sztafeta dziewczyn 7x1000m,
brązowy medal sztafeta chłopaków 7x1000m.
Gratuluję!
Piotr Zapór

UROCZYSTOŚCI 76. ROCZNICY
POWSTANIA WARSZAWSKIEGO NA PRADZE

18 września na skwerze Antoniego Żurowskiego (obok szkoły) poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystościach przy pamiątkowej tablicy ku czci Bohatera Powstania Warszawskiego.

Antoni Władysław Żurowski (1898-1988) był ostatnim komendantem Obwodu VI – Praga Armii Krajowej. Był dowódcą w czasie Powstania Warszawskiego na Pradze. Aresztowany w 1944 został skazany dwukrotnie na karę śmierci i uwolniony przez oddział „Orlika” w 1945 r.; Kawaler Orderu Wojennego VIRTUTI MILITARI.

Wśród zebranych gości byli kombatanci Armii Krajowej, uczestnicy Powstania Warszawskiego, żołnierze, mieszkańcy Pragi, delegacje szkolne ze sztandarami, przedstawiciele władz samorządowych, członkowie towarzystw społecznych: Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddział Praski, Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego. Honorowym gościem była córka Pułkownika.

Wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego a następnie delegacje złożyły wieńce i kwiaty.

Anna Bubińska - Furmaniak

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Antonii Władysław Żurowski

WYCIECZKA KAJAKOWA
W dniu 18 września uczniowie klasy 2e z wychowawcą p. prof. Arturem Olszewskim i opiekunem, p. prof. Piotrem Zaporem, uczestniczyli w wycieczce i spływie kajakowym rzeką Wkrą. Ostatnie ciepła dni lata uczciliśmy wspólną kąpielą w rzece!
Artur Olszewski
ZAJĘCIA W BIURZE PODRÓŻY

W dniu 16 września klasa 3E odbyła wycieczkę dydaktyczną do biur podróży, podczas której zapoznała się z pracą specjalistów d/s turystyki.
Wycieczka zakończyła się miłym akcentem w postaci wizyty w Escape roomie.
Patrycja Kursa

81. ROCZNICA AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

17 września to szczególnie ważna i trudna data w dziejach Polski. Jak co roku, na zaproszenie NSZZ "Solidarność", uczniowie uczestniczyli w szczególnej lekcji historii pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Delegacje szkół wysłuchały pieśni patriotycznych i krótkiej prelekcji, po czym nastąpiło złożenie wieńców, kwiatów i zniczy.
Pamiętamy o wszystkich, którzy zginęli lub zmarli na "nieludzkiej ziemi"... zsyłani w głąb ZSRR z dala od Ojczyzny.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
Maksym Rogala

"Spieszmy się kochać ludzi,
tak szybko od nas odchodzą"
   Ks. Jan Twardowski

Serdecznie dziękuję za udział we Mszy Świętej,
ostatniej ziemskiej drodze naszej Pani Profesor

Ś.P. Joanny Deperas

Dziękuję uczniom, rodzicom,
Panu Burmistrzowi,
Przewodniczącemu Rady Rodziców,
oraz wszystkim nauczycielom
i pracownikom szkoły.

Pani Profesor zostawiła trwały ślad
w naszej społeczności szkolnej i wierzę,
że zostanie na zawsze w naszych sercach.

Jan Grądzki dyrektor ZS nr 11 im. Władysława Grabskiego

ODESZŁA PANI PROFESOR JOANNA DEPERAS