Archiwum - Zespół Szkół Nr 11

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności
15.03.2019r.
Klasa 4G zwiedziła Muzeum Warszawskiej Pragi.

14.03.2019r.
Dziś uczniowie naszej szkoły (38 osób) obejrzeli w Teatrze Palladium spektakl "Pan Tadeusz". W sali wypełnionej po brzegi mogliśmy przypomnieć sobie ten niezwykły utwór Adama Mickiewicza. Gra aktorska zachwyciła wielu uczniów, którzy pierwszy raz mogli zobaczyć adaptację poematu.

13.03.2019r.
13 marca odbył się etap szkolny XXIII Ogólnopolskiego Konkurs Wiedzy Biblijnej. W zmaganiach wzięło udział 16 uczniów. Tematyka dotyczyła treści Księgi Wyjścia i Listu św. Pawła do Rzymian.

06-09.03.2019r.
W dniach 6 - 9 marca odbyły się Targi edukacyjne w Pałacu Kultury i Nauki.

07.03.2019r.
Tylko do jutra można zgłosić swój udział w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.
ETAP SZKOLNY KONKURSU - ŚRODA 13 MARCA - GODZ. 12.45 - SALA 63.
Za najlepsze wyniki w etapie szkolnym podwyższam ocenę z religii. W drugim etapie czekają atrakcyjne nagrody, m.in. zagraniczne wycieczki.
Należy przeczytać Księgę Wyjścia oraz List św. Pawła do Rzymian.

05.03.2019r.
Drogi Absolwencie!
Przypominamy, że 07.03.2019 r. (czwartek!) jest ostatnim dniem dokonania opłaty z tytułu przystąpienia do egzaminu maturalnego.
Szczegóły dotyczące opłat znajdziesz tu https://oke.waw.pl/artykuly/podglad.php?id_artykulu=3201
Pamiętaj, że potwierdzenie opłaty musisz również wysłać/dostarczyć również do szkoły!

W ramach uzyskiwania przez szkołę certyfikatu varsavianistycznego klasa 2G odkrywała dziś zakamarki Traktu Królewskiego.

Dzięki uprzejmości braci mniejszych kapucynów z ul. Miodowej mogliśmy wejść do Kaplicy Królewskiej i z bliska zobaczyć sarkofag króla, którego ciało przeniesiono na Wawel. Serce pozostało w Warszawie i znajduje się w kościele Przemienienia Pańskiego na Miodowej. Sam król sprowadził zakon kapucynów do Polski w XVII wieku i ufundował kościół i klasztor. Słowo "capuccio" pochodzi z języka włoskiego i oznacza kaptur, który noszą "brązowi" zakonnicy.
W Kaplicy Królewskiej znajdują się także szczątki (wnętrzności) króla Augusta II Mocnego.

01.03.2019r
SŁOWA MAJĄ MOC, pod taką nazwą ruszył w naszym technikum szkolny program edukacyjno-rozwojowy z wykorzystaniem gry scrabble. Scrabble jest grą, która poszerza zasób słownictwa, świadomość językową, umiejętność planowania i liczenia, dlatego wspomaga procesy edukacji i socjalizacji.
Rozpoczynamy Szkolną Ligę Scrabble - rozgrywki międzyklasowe w systemie pucharowym!

Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pan Dyrektor wygłosił krótką przemowę, rozdano nagrody za frekwencję oraz szkolny konkurs "Wybitni przedstawiciele polskiego handlu na 100-lecie niepodległości".

28.02.2019r.
W tym dniu odbywały się Targi edukacyjno-zawodowe w Markach. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć naszej szkoły. Targi cieszyły się wielką popularnością.  Po południu w naszej szkole odbył się dzień otwarty, na który przyszło bardzo dużo osób. Na dodatek nasza wspaniała żeńska drużyna zajęła I miejsce w dzielnicowych rozgrywkach w piłce siatkowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

26.02.2019r.
Klasa 3e na wycieczce "Śladami zabytków Pragi" wpisanych do rejestru wojewódzkiego konserwatora zabytków.

21.02.2019r.
Dzisiaj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

19.02.2019r.
Klasa 1e wzięła udział w warsztatach pt. Warszawa - tygiel kultur i religii w Domu Spotkań z Historią.  
Szkolny konkurs na "Naładniejszą kartkę walentynkową" rozstrzygnięty! Oto wyniki!
I miejsce - Karolina Drewnowska kl. 3g
II miejsce - Paulina Januszewska kl. 1g oraz Marta Wronkowska z kl. 2g
III miejsce - Aleksandra Chraniuk z kl. Ia

18.02.2019r.
Klasa 4e z nauczycielem geografii zwiedzila wystawe pt. "Nowe zabytki Mazowsza".

14.02.2019r.
Klasa 2C odwiedziła Targi Reklamy "Remadays 2019", a w szkole odbył się konkurs na "Najładniejszą kartkę walentynkową w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i polskim". Uczniowie klas 1C oraz 3A wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem skype'a na języku angielskim.

12.02.2019r.
Naszym gościem była dziś Pani dr Magdalena Świtała z Uczelni Handlowo-Technnicznej w Warszawie. Poprowadziła w klasie 1C warsztaty "Jak się uczyć, żeby się nauczyć". Uczniowie dowiedzieli się m.in. o rodzajach pamięci, technikach skutecznego przyswajania wiedzy oraz sprawdzili, ile cyfr są w stanie zapamiętać.

6.02.2019r.
Uczniom i absolwentom przypominamy, że 07.02.2019 r. jest ostatecznym dniem dokonywania zmian i składania deklaracji maturalnych.

31.01.2019r.
Kolejny sukces uczennicy z Grabskiego! Weronika Misiak, z klasy 2A, dostała się do drugiego etapu Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania!
Trzymamy kciuki za finał. 🙂

Cezary Bogucki (3A/C), Jakub Frok (2C), Weronika Kaszczyc (1C), Karolina Niewola (3A/C) i Maksymilian Radkiewicz (1C) znaleźli się wśród 314 najlepszych uczestników IX Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową!

24.01.2019r.
Sukces Magdaleny Rasińskiej z klasy 3A! Nasza uczennica zajęła 40 miejsce w okręgu mazowieckim i razem z ponad 200 innymi uczniami przeszła do centralnego etapu Olimpiady Przedsiębiorczości!

22.01.2019r.
Dziś w naszej szkole obchodzimy Dzień Handlowca. W jego ramach p. Edyta Kochlewska z portalu dlahandlu.pl wygłosiła prelekcję "Technik handlowiec i co dalej?". Uczniowie klas 1C, 2C i 3C zapoznali się m.in. z możliwościami jakie daje rynek pracy w Polsce i szansami zatrudnienia dla zawodu technika handlowca.
Główną częścią tegorocznego Dnia Handlowca w naszej szkole był wykład "Uwarunkowania pracy w handlu" połączony z warsztatami. Zajęcia poprowadziły trenerki z Akademii Umiejętności Eurocash.

21.01.2019r.
Tydzień temu zakończyły się rozgrywki dzielnicowe w piłce koszykowej. Nasze drużyny po zaciętej rywalizacji zajęły odpowiednio chłopcy miejsca 7 - 8 a dziewczęta miejsce IV. Dziękujemy za udział i liczymy na dalsze sukcesy.

20.01.2019r.
Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym "Mój pupil". Wasze zdjęcia wysyłajcie na adres: mojpupil2019@gmail.com. Czekamy do 17 lutego! Nagrodą w Konkursie są bony do Empiku.

19.01.2019r.
Klasy trzecie wzięły udział w zajęciach z doradztwa zawodowego przeprowadzonych we współpracy z OHP Warszawa. Uczniowie rozwiązali kwestionariusz zainteresowań zawodowych. Wyniki i wnioski z tych ankiet poznają w przyszłym tygodniu.

11.01.2019r.
Klasa 1C razem, ze swoim wychowawcą, wzięła dziś udział w warsztatach "Odzyskana". Zajęcia w warszawskim Domu Spotkań z Historią były poświęcone 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wyglądało życie codzienne w Warszawie w dwudziestoleciu międzywojennym i dlaczego stolica Polski była nazywana "Paryżem północy".

W naszej szkole ruszył konkurs "Wybitni przedstawiciele polskiego handlu na 100-lecie niepodległości". Polega on na przygotowaniu - dowolną techniką- pracy, poświęconej osobom związanym z polskim handlem na przestrzeni dziejów.

8.01.2019r.
W naszej szkole przeprowadzono dziś eliminacje szkolne Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas 2A, 2C i 3AC.

4.01.2019r.
W dniach 04.01-09.01.2019 pani psycholog nie będzie w pracy z powodu uczestnictwa w szkoleniu. Zaprasza w czwartek, 10.01.2019 w godzinach 11:30 -14:00 ( wcześniej - dyżur na egzaminie zawodowym w technikum przy ul. Szanajcy).

2.01.2019r.
Klasa 3e na imprezie klasowej integracyjnej łączącej wyjście świąteczne z nauką gry w kręgle.
Impreza odbyła się 19 grudnia 2018r w restauracji PRAWY BRZEG i centrum rozrywki HULA KULA - zakończona sukcesem.

Nasza szkoła dołączyła do grona kilkudziesięciu szkół w Polsce, w których realizowany jest projekt „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”. Projekt obejmuje 15-godzinny cykl zajęć, podczas którego omawiane są między innymi takie tematy jak: etapy planowania
finansowego, wpływ podejmowania decyzji na osobistą sytuację finansową czy wpływ wykształcenia na wysokość dochodów.

Ruszyły zgłoszenia do Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. Chętne osoby mogą zgłaszać się do Pana prof. Kamila Olaka. Zapisy do końca stycznia!

22.12.2018r.
Jak co roku spotkaliśmy się na Ratuszowej, w naszej szkole, by w przyjaznej - niektórzy Goście twierdzili, że rodzinnej - atmosferze, połamać się opłatkiem.
Dziękujemy za wspólne świętowanie: naszym Gościom - przyjaciołom naszej szkoły, rodzicom, emerytowanym nauczycielom, pracownikom obsługi, nauczycielom oraz uczniom.
Życzymy wam wszystkim wiele serdeczności, zdrowia, zadowolenia z pracy i życia osobistego oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku!

Natalia Wójcik zajęła pierwsze miejsce w województwie mazowieckim w Konkursie Maks Matematyczny!

19.12.2018r.
Nasza szkoła wsparł podopiecznych Praskiego Centrum Pomocy Bliźniemu "Monar - Markot" i podzielili się tym, czym mogli z bardziej potrzebującymi od nas samych!!! Zebrana żywność, i inne produkty widoczne na zdjęciu, zostały dostarczone do domu na ul. Kijowską 22.

18.12.2018r.
Klasy 1C i 2C wybrali się na wycieczkę do Torunia. Uczestniczyli w warsztatach czerpania papieru i kaligrafii; wzieli udział w warsztatach z e-handlu oraz zajęciach z savoir-vivru na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Odbyli również warsztaty piekarnicze z Żywym Muzeum Piernika, zwieli toruńską starówkę i Centrum Popularyzacji Kosmosu - Sla Geodium. Uczniowie poznali sporo ciekawostek na temat naszej planety i mogli samodzielnie wybrać eksperymenty, które przybliżyły im zagadnienia z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii.

17.12.2018r.
Nasza młodzież, w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu, kolęduje z zespołem Pektus w szpitalu dziecięcym w Dziekanowie Leśnym.

13.12.2018r.
Wolontariusze z kl. 4 g uczestniczyli w spotkaniu przyjaciół Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie z Jego Eminencją, ks. kard. Kazimierzem Nyczem, Metropolitą Warszawy. Po podziękowaniach wszystkim, Ksiądz Kardynał podzielił się z uczestnikami spotkania opłatkiem i zaprosił na poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Centrum Opatrzności Bożej za zaproszenie i gościnne przyjęcie!

11.12.2018r.
Już poraz kolejny braliśmy udział w akcji "Szlachetna paczka". W tym roku pomogliśmy naszym podopiecznym, czyli: Pani Asi, Pan Pawłowi oraz pięciorgu ich dzieci: Wiktorii, Igorowi, Alexowi, Nikodemowi i Nikoli. Wszyscy serdecznie dziękują za okazaną pomoc i serce! Nasi uczniowie mają wielkie, wrażliwe serca.

10.12.2018r.
10.12.2018 roku na terenie szkoły odbyła się prelekcja pt. „Atrakcyjność turystyczna Egiptu". Prelekcję dla uczniów klas pierwszych i czwartych poprowadziła pani Małgorzata przewodnik turystyczny i nauczyciel. Młodzież z wielkim zaangażowaniem wysłuchała prelekcji i wyraziła zainteresowanie uczestnictwem w organizowanych cyklicznie spotkaniach.

07.12.2018r.
Wczoraj w naszej szkole odbył się Mikolajkowy konkurs matematyczny. Uczniowie zmierzyli się z kilkunastoma zadaniami. Do ich rozwiązania potrzebne były : logiczne myślenie, spryt i błyskotliwość umysłu.

06.12.2018r.
Dzisiaj odbyła XIV Olimpiada Przedsiębiorczości, eliminacje szkolne oraz apel na którym pan dyrektor wręczył medale za udział w XXX Biegu Niepodległości oraz rozdał słodkości z okazji mikołajek.

05.12.2018r.
Uczniowie klasy 2e uczestniczyli w pełnej atrakcji "Mikołajkowej"wycieczce do Hangaru 646 .Tam pod okiem instruktorów młodzież uczyła się bezpiecznie bawić na trampolinach, pokonywały różne ścieżki sprawnościowe, skakali z platform i wykonywali przeróżne akrobacje. Wracali zmęczeni i bogaci w nowe doświadczenia, planując już kolejną wycieczkę.
Klasa 1C, razem ze swoim wychowawcą, wzięła dziś udział w warsztatach: "Komunikacja interpersonalna w handlu". Zajęcia odbywały się na Wydziale Nauk Społecznych SGGW w Warszawie.

03.12.2018r.
Klasa 3g wzięła udział w kampanii profilaktycznej na temat działania alkoholu na organizm i ryzyka szkód w kontekście prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Jestem odpowiedzialny potrafię odmawiać. Forma wykładów, zajęcia praktyczne, symulacje wypadków, pierwsza pomoc i spotkania z ciekawymi osobami.

30.11.2018r.
Klasa 1e wzięła udział w wycieczce do Muzeum Zamku Królewskiego.
To już ostatni dzień praktyk, a co za tym idzie każda specjalizacja miała podsumowanie całej zdobytej wiedzy i umiejętności w czasie trwania stażu. Spotkania i rozmowy z ekspertami oraz mentorami, którzy wspierali proces kształcenia zawodowego. Na koniec uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość uczestniczyć w uroczystym zakończeniu.

29.11.2018r.
W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką "Cała Polska czyta dzieciom" uczniowie klasy 3e we wszystkich grupach , w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytali dzieciom bajki.
W przedostatni dzień  praktyk w Grecji sporo się działo. Turyści mieli zajęcia z przygotowania i organizacji konferencji z perspektywy zarówno hotelu jak i organizatora. Druga część zajęć poświęcona była kalkulacji imprez turystycznych. Ekonomiści natomiast poznawali strategię promocji i dystrybucji obowiązującą w firmie. Prowadzili badania marketingowe i analizowali dostarczone wyniki badań w arkuszu kalkulacyjnym.

28.11.2018r.
Klasy 1C i 2C kolejny raz uczciły 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie zwiedzili wystawę "Historia. Wizja. Rozwój" przygotowaną z okazji tej wyjątkowej rocznicy w Centrali Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. W tym dniu odbyło się również spotkanie z ekspertem z ZUS.
Dzisiaj dzień był pełen atrakcji dla naszych stażystów. Turyści odwiedzili greckie biuro turystyczne Baras Travel w Larisie, gdzie zapoznali się z zasadami jego funkcjonowania, otrzymali informacje o głównych produktach oferowanych przez biuro Baras Travel takich jak: imprezy lotnicze, imprezy autokarowe w Grecji i na całym świecie, bilety promowe, bilety lotnicze oraz wynajem autokarów. Ekonomiści natomiast mieli wizytację w hurtowni o nazwie Kaba Poton w miejscowości Nei Pori, gdzie dowiedzieli się jak funkcjonuje przedsiębiorstwo i jego poszczególne działy, jak ze sobą współpracują, jaki jest przepływ dokumentacji oraz jakie mają obowiązki – księgowość, zaopatrzenie i logistyka. Na koniec udało  się jeszcze zwiedzić Thessaloniki.

27.11.2018r.
Nasza uczennica - Anna Niedzieska z klasy 2a - otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Ania jest na praktykach w Grecji, stypendium odebrała jej mama Gratulujemy!
Kolejny aktywny dzień praktyk w Grecji. Przedpołudniem uczniowie zwiedzili miasteczko w górach – Stary Pantaleimon , gdzie w małym sklepiku odkrywali nowe smaki z otaczających go lasów – miód z kasztana, miód z owoców koumaro czy grecką herbatę. Popołudniu natomiast zgodnie z programem uczestniczyli w praktykach w podziale na swoje specjalizacje. Ekonomiści mieli wykład z greckim księgowym podzielony na dwie części. W pierwszej omówiony został system podatkowy w Grecji a w drugiej mieli podstawowe informacje o zasadach zatrudnienia w Grecji.

26.11.2018r.
Grecja. Turyści utrwalali i poszerzali informacje nt. systemu rezerwacyjnego MerlinaX oraz przygotowywali pilotaż wycieczki do Starego Pantaleimonu. Ekonomiści natomiast przygotowywali analizę finansową przedsiębiorstwa, sporządzali biznesplan dla biura rachunkowego i wyliczali wynagrodzenie pracowników w systemie czasowo-prowizyjnym oraz ceny i marże. Po pracy siedzącej, przyszedł czas się trochę poruszać i poćwiczyć nie tylko umysł pod okiem opiekuna.

25.11.2018r.
W niedziele uczniowie wybrali się do miejscowości Kalambaka i „zawieszonych między niebem a ziemią” Meteorów oraz wybudowanych na nich prawosławnych klasztorach, które od 1981r. wpisane są na listę zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzili też pracownie ikon, w której dowiedzieli się jak w tradycyjny sposób pisze się ikony bizantyjskie.

24.11.2018r.
Po aktywnym tygodniu praktyk, przyszedł czas na odpoczynek i relaks. Sobotę młodzież spędziła na odwiedzeniu Edessy i spacerze pod przepięknymi wodospadami, z których słynie to miasto. Następnie pojechali do naturalnych term znajdujących się w mieście Pozar, u podnóża gór Kaimaktsalam, na granicy z byłą Jugosłowiańską Republiką Macedonii. Przez część wyjazdu, nasi „turyści” prowadzili pilotaż opowiadając o ciekawostkach, które mijali podczas wycieczki. Wieczorem był czas na rozgrywkę ping ponga.

23.11.2018r.
Klasy 1a i 2a wzięły udział w wykładzie pt. Dobry zwyczaj nie pożyczaj zorganizowany przez Uczelnię Łazarskiego.
Nasze reprezentantki do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Jessika Wojciechowska z kl. 1a oraz Patrycja Juszczak z kl. 2g złożyły dzisiaj uroczyste ślubowanie.

W tym czasie ekonomiści tworzyli pisma służbowe w języku angielskim, pisma dotyczące zamawiania produktów i usług firmy. Zapoznali się także z zasadami zawierania umów handlowych i opracowywali plan marketingowy, plan zatrudnienia i analizę SWOT. Turyści poznawali techniki obsługi klienta biura turystycznego i zdobywali praktyczne umiejętności w obsłudze systemu rezerwacyjnego MerlinX.

22.11.2018r.
Dzisiaj przed południem nasi stażyści zwiedzili górskie miasteczko Litochoro i jego największą atrakcję, czyli wąwóz rzeki Enipeas. Nasi Turyści prowadzili tę wycieczkę na Olimp w ramach praktyk i spisali się rewelacyjnie. Ekonomiści i informatycy odbyli swoje praktyki po powrocie z wycieczki.

27.11.2018r.
W naszej szkole odbyła się Olimpiada pt. "Co wiesz o ZUS-ie?" - etap szkolny. Udział wzięli uczniowie klas pierwszych.

21.11.2018r.
Dzisiaj dzień pełen aktywnych praktyk! Ekonomiści pracowali pod nadzorem opiekuna, który zapoznał ich z zasadami prowadzenia i przechowywania teczek personalnych, ochroną danych osobowych oraz archiwizacją dokumentów kadrowych. Tworzyli Rejestr Kosztów, Przychodu oraz KPIR. Turyści pracując najpierw indywidualnie a następnie w zespole przygotowywali programy wycieczek fakultatywnych bazując na materiałach Polsko i obcojęzyczne.

20.11.2018r.
Dzisiaj pełną parą uczniowie przystąpili do czynnych praktyk. Ekonomiści przygotowywali korespondencję służbową i wykonywali operacje w programie MS Access tworząc bazy danych. Obsługa ruchu turystycznego przygotowali program i prezentację spotkania organizacyjnego dla klientów hotelu. Na zakończenie zostały omówione przepisy prawne i uwarunkowania rynkowe funkcjonowania biura turystycznego w Grecji.

Bierzemy udział w akcji Czytaj PL. To największa akcja czytelnicza w kraju, a być może także i na świecie. W tym roku już po raz drugi, dzięki zaangażowaniu Instytutu Książki plakaty Czytaj PL trafiły do 1000 szkół ponadpodstawowych w całej Polsce! To kolejna edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie 1000 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju mogą tym samym zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
Ponadto 1000 uczniów zostało Ambasadorami akcji w swoich szkołach i otrzymało bezpłatnie koszulki, które służą promocji czytelnictwa oraz umożliwiają dostęp do akcji dzięki umieszczonemu na nim qr - kodowi. Autorem zamieszczonych na nich projektow jest Paweł Król.
Do udziału w akcji zachęcali uczniów popularni vlogerzy: Historia bez cenzury i EMCE. Na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród.

Uczniowie klas: 2c, 2a i 1a uczestniczyli w lekcjach dotyczących polskiej Konstytycji oraz członkostwa Polski w UE. Zajęcia prowadził prawnik że Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy w ramach VI edycji Tygodnia Konstytucyjnego.

19.11.2018r.
Nasza młodzież szczęśliwie dotarła do Grecji. W dniu dzisiejszym wzieli udział w spotkaniu organizacyjnym oraz w szkoleniu BHP, na którym zapoznali się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Otrzymali od organizacji przyjmującej Olympus education słowniczki polsko-greckie, aby mogli sami przełamywać bariery, poszerzać swoje horyzonty językowe i móc porozumiewać się z osobami, które będą ich szkolić. Zapoznano uczniów też z regulaminem praktyk i hotelu oraz w swoich specjalizacjach omówili organizację stanowisk pracy.

15.11.2018r.
Wczoraj odbyła się wieczornica zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

14.11.2018r.
W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dzielnicowych rozgrywkach w piłkę ręczną. Rozegraliśmy trzy spotkania i po zaciętej walce jak to zawsze bywa w piłce ręcznej do dalszych rozgrywek nie awansowaliśmy. Wszystkim zawodnikom dziękujemy i życzymy sukcesów.

13.11.2018r.
Klasa 2e podczas przygotowania zdrowego śniadania ,świętując 8 listopada czyli Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. Nasi uczniowie byli wolontariuszami podczas obchodów Dnia Niepodległości.

09.11.2018r.
Nasza szkoła włączyła się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości - Świętujemy Niepodległą. O godz. 11:11 odśpiewaliśmy hymn państwowy.

06.11.2018r.
W ostatnią sobotę października dziewczęta naszej szkoły wzięły udział pierwszy raz w zawodach które odbywają się cyklicznie co roku w piłce siatkowej z cyklu OD SKS-u do AZS-u. Rozegraliśmy trzy spotkania z różnym skutkiem i ostatecznie zajęliśmy miejsce od 5 do 8. Mamy jeszcze nad czym pracować i co zdobywać. Najbliższe zawody to rozgrywki dzielnicowe.

W październiku nasza szkoła wzięła pierwszy raz udział w zawodach dzielnicowych z piłki nożnej dziewcząt. Nasze uczennice po zaciętych bojach zajęły ostatecznie II miejsce i zostały wicemistrzyniami dzielnicy Pragi - Północ.

05.11.2018r.
Za nami kolejny cykl warsztatów z cyklu "Start do kariery". Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie drugi rok z rzędu. W tym roku w zajęciach z doradztwa zawodowego wzięli udział uczniowie klas 1C, 1G, 2A, 2C, 3AC oraz 4A, 4E i 4G.
Klasa 1C wzięła dziś udział w nietypowej lekcji w Centrum Wielokulturowym w Warszawie. Warsztaty "Jesteśmy różni, a tacy podobni" miały wzmocnić postawy tolerancji i przypomnieć uczniom o poszanowania dla drugiego człowieka.

04.11.2018r.
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się mobilne targi pracy.

31.10.2018r.
Uczniowie z klasy 1a w dniu dzisiejszym zaangażowali się w porządkowanie dookoła Pomnika ku czci Pomordowanych w Więzieniach Praskich przy ul. Namysłowskiej. Uczniowie zapalili znicze i złożyli wieniec.

29.10.2018r.
Drużyna z klas 1C i 2C pod opieką prof. K. Olaka wygrała ogólnopolski konkurs "100 dobrych uczynków na 100-lecie niepodległości". Nagrodą jest dofinansowanie do tygodniowego wyjazdu na Roztocze.

26.10.2018r.
Uczniowie kl. 1e wraz z opiekunkami: prof. M. Skup, J. Deperas oraz E. Pawłowską przedstawili pacjentom Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym montaż słowno- muzyczny z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dzisiaj odbył się Mobilny Kiermasz Pracy organizowany przez Ochotnicze Hufce Pracy. Na wszystkich przerwach od godziny 10:00 uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertami pracy adresowanymi do młodzieży. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na stanowisko OHP zlokalizowane na parterze, na przeciwko wejścia do szkoły.

24.10.2018r.
Dnia 24 października uczniowie naszej szkoły wraz w uczniami techników praskich wzięli udział w biegu okolicznościowym zorganizowanym z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Każda ze szkół przygotowała drużynę liczącą minimum 12 osób, która to drużyna miała do pokonania dystans 3000 m. Łącznie jedna szkołą pokonała odległość 36 kilometrów, a wspólnie przebiegli ponad 100 kilometrów.

Jak co roku w październiku grupa maturzystów pielgrzymowała do tronu Matki Bożej, Królowej Polski na Jasną Górę.

23.10.2018r.
Nasze Uczennice z 2 a i 3a znalazły się w finale Vll ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, który odbył się 19 października 2018 roku na Politechnice Białostockiej. Gratulujemy!

W naszej szkole obchodziliśmy dzisiaj Dzień Papieski. W tym dniu nasze rozważania i działania chcemy zogniskować wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 1. W bieżącym roku przeżywać będziemy 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły (4 lipca 1958r. papież Piusa XII mianuje ks. Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej; 28 września 1958 roku zostaje udzielona Karolowi Wojtyle sakra biskupia)
 2. W tym roku obchodzimy także rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego – działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku.
 3. Dzień Papieski będziemy też niewątpliwie przeżywać w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości.
Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.

22.10.2018r.
W sobotę 20 października 2018r. w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania PAN, w obecności Prof. dr hab. inż. Macieja Krawczaka uroczystą inauguracją rozpoczęła się 7 edycja specjalistycznych studiów podyplomowych Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Uroczystość zaszczycili:
 • Pani Barbara Krępska - Naczelnik Biura Edukacji m. st. Warszawy
 • Pan Jan Grądzki - Dyrektor Zespołu Szkół nr 11 w Warszawie
 • Pan Jarosław Feliński - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych
 • Pani Justyna Aniszewska - Członek Zarządu i Skarbnik SIODO
 • Pan dr Włodzimierz Kuzak - Dziekan Wydziału WIT WSISiZ
Pan Rektor w okolicznościowym wystąpieniu określił znaczenie INFORMACJI i zasad ochrony danych osobowych we współczesnej technologicznie zaawansowanej rzeczywistości, ze szczególnym uwzględnieniem roli inspektorów ODO. Podkreślając wagę nowego zawodu i systematyczność Uczelni w realizacji kształcenia IODO, podkreślił wielowątkowość wyzwań i konieczność zdobywania wysokich kompetencji zawodowych w świetle RODO i przepisów krajowych.

Pan Jan Grądzki Dyrektor ZS nr 11, wskazał na nowa inicjatywę SIODO i Technikum w wymiarze projektu edukacyjnego policealne studium TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI, które we współpracy z SIODO zostanie zgłoszone odpowiednim organom, do realizacji w przyszłym roku szkolnym.
Podkreślił rolę Inspektorów ODO jako menedżerów zarządzających i techników wspierających pracę zespołów odpowiedzialnych za realizację prawa ochrony danych osobowych w organizacjach.

Kolejnym mówcą była Pani Barbara Krępska - Naczelnik Biura Edukacji m. st. Warszawy, która wystąpieniem wspierającym zarówno przedstawiony projekt, jak również w nadziei na wsparcie dotychczasowych działań inspektorów w placówkach oświatowych podzieliła zapał i potrzebę kształcenia specjalistów ODO. Dostrzegając konieczność usystematyzowania wiedzy i kompetencji, a w perspektywie pożytecznych kwalifikacji zawodowych życzyła wszystkim słuchaczom wytrwałości i powodzenia w procesie edukacji.

Dziekan WIT WSISiZ Pan dr W. Kuzak, podkreślił zalety programu i wymagania stawiane słuchaczom oraz pełne zaangażowanie dedykowanej kadry wykładowców z wieloletnim doświadczeniem w działaniach na rzecz kształcenia specjalistów bezpieczeństwa danych i informacji.

Wystąpienia podsumował akt podpisania Porozumienia o współpracy SIODO i ZS nr 11.

Podsumowaniem uroczystości było zdanie wygłoszone przez Pana Jarosława Felińskiego Prezesa SIODO -
bezpieczeństwo to wiedza, a "dobra wiedza to dobra praca i przyszłość", które było cytatem i parafrazą słów Pana Prof M. Krawczaka.

19.10.2018r.
Klasy maturalne uczestniczyły w Targach Pracy i Przedsiębiorczości w Pałacu Kultury i Nauki. Targi to niepowtarzalna okazja na spotkanie się osób poszukujących pracy z pracodawcami. W tegorocznych targach wzięło udział 130 wystawców, zaprezentowali oni blisko 7.000 ofert pracy lub stażu w różnorodnych zawodach i branżach.

16.10.2018r.
W tym dniu obchodziliśmy Dzień Papieski, który przebiegał pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa"– to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. W tym dniu nasze rozważania i działania skoncentrowaliśmy się wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II ( 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły oraz rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową ) i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Delegacja klasy 1a, wraz z wychowawczynią, złożyła kwiaty na grobie patrona - Władysława Grabskiego.

15.10.2018r.
W miniony poniedziałek, 15 października, w naszej szkole obchodziliśmy jubileusz 85-lecia istnienia szkoły oraz Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św. celebrowanej przez Jego Ekscelencję Biskupa Romualda Kamińskiego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Joanna Fabisiak - posłanka na Sejm RP, Marek Borowski - senator RP, Zbigniew Cierpisz - Zastępca Burmistrza, Ryszard  Kędzierski - Przewodniczący Rady Dzielnicy, Joanna Posielska - Główna Specjalistka Biura Edukacji, Ks Zbigniew Kloch - Proboszcz parafii, Anna Osypiuk - Prezes ZNP Warszawa Praga, Bożena Sołdek - przedstawiciel NSZZ Solidarność, Anna Zaremba-Michalska, Mirosław Zaremba -Wydawnictwo Literackie,Oficyna Literacka Noir Sur Blanc, Jacek Wachowicz - Przyjaciel Szkoły, Prezes Stowarzyszenia Kocham Pragę, Andrzej Szymański - Prezes Warszawskiej Izby Turystyki, Andrzej Żukowski - Wiceprezes Izby Turystyki RP, Katarzyna Kaczmarska i Mirosław Gleb ze Stowarzyszenia Mediów Polskich, Katarzyna Malesa - Dyrektor Departamentu kadr - Regent Warsaw Hotel, Jolanta Wilk - Dyrektor szkoły Cosinus, Paulina Wawer - przedstawiciel Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Rada Rodziców: Monika Gościniak, Iwona Orlikowska, Katarzyna Drewnowska, emerytowani nauczyciele i pracownicy  na czele z Panią dyrektor Marią Kwitowską oraz nauczyciele,uczniowie i pracownicy administracji i obsługi.
Uroczysty apel odbył się na korytarzu pierwszego piętra, który na ten dzień przybrał odświętny wygląd. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Jan Grądzki, który nakreślił kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz złożył życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty, pamiątkowe upominki i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Były przemówienia, wiersze, piosenki, wiadomości z życia szkoły i humorystyczne scenki traktujące o szkole.
8.10.2018r.
W dniach 5-7 października klasa 1C wraz ze swoim wychowawcą pojechali na wycieczkę integracyjną do Lublina. W programie było wiele atrakcji m.in. warsztaty antydyskryminacyjne w Ośrodku "Brama Grodzka" , wizyta w obozie koncentracyjnym na Majdanku, warsztaty w Muzeum Cebularza, wycieczka Podziemną Trasa Turystyczną, w trakcie której uczniowie poznali historię XVIII - wiecznego handlu żydowskiego w Lublinie oraz warsztaty "W miasteczkowym zakładzie fryzjerskim – rzecz o przedwojennej urodzie i higienie" w Muzeum Etnograficznym w Lublinie.

4.10.2018r.
Dzisiaj klasa 1a uczestniczyla w prelekcji WŁADYSŁAW GRABSKI – CZŁOWIEK NA MIARĘ SWOICH CZASÓW, która odbyła się w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej. Prezentacja poświęcona była życiu oraz działalności politycznej Władysława Grabskiego – najsłynniejszego ekonomisty okresu międzywojennego. Przybliżyła ona historię odrodzenia naszej waluty narodowej po I wojnie światowejk, ukazując losy gospodarcze II RP
w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości.

3.10.2018r.
Nasza szkoła włączyła się do akcji„Cała Polska czyta dzieciom” – której głównym celem jest zachęcanie dzieci do częstszego obcowania z książką oraz do wspólnej lektury z młodzieżą naszego Technikum. W roli głównej uczniowie klasy 3e. "Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, wrażliwych i szczęśliwych ludzi".

Nasze uczennice z IIa i IIIa zakwalifikowały się do finału VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy.

28.10.2018r.
Klasy 1C, 2A i 3A/C wzięły udział w wycieczce historycznej po Pradze z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

21.09.2018r.
Klasa 4g wybrała się na wycieczkę po Starówce. Nauczyciele przedmiotów zawodowych zorganizowali grę miejską pt.: "Poznajemy różne lokale i usługi gastronomiczne". Natomiast klasa 1e chętnie wzięła udział w akcji sprzątania świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”, natomiast turyści wyruszyli na wycieczkę dydaktyczną z przewodnikiem pt. "Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości".

20.09.2018r.
W dniu 20 września klasa 4A obejrzała film historyczny "Dywizjon 303". Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z heroiczną i bohaterską kartą w dziejach polskiego oręża w czasie II wojny światowej i jednocześnie doszlifowania swoich umiejętności w zakresie języka angielskiego.

19.09.2018r.
W środę 19.09. odbyło się spotkanie z panem Stefanem Czernieckim - podróżnikiem, autorem książek podróżniczych, który opowiedział o swojej wyprawie w Himalaje wraz ze swoim ojcem - alpinistą. W prelekcji uczestniczyły klasy o profilu technik obsługi turystycznej oraz technik hotelarz.
Klasa 4g zwiedziła dzisiaj Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie.

18.09.2018r.
Nasze uczennice z klasy 2a i 3a wzięły udział w VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. Wszystkie zakwalifikowały się do ii etapu. Serdecznie gratulujemy!

Klasa 3e zwiedziła Muzeum Azji i Pacyfiku. Uczniowie mieli możliwość poznania świat gier i zabaw azjatyckich z m. in. z Japonii, Mongolii, Malezji czy Chin.

15.09.2018r.
Dnia 15 września 2018 r odbyła się VI edycja Narodowego Dnia Sportu. I ta edycja nie odbyła się bez udziału chętnych uczniów naszej szkoły. Od godziny 12:00 nasi sportowcy brali udział w licznie dostępnych konkurencjach sportowych, poznawali nowe trendy związane ze zdrowym stylem życia i czynnie interesowali się losem potrzebujących opieki zwierząt.

12.09.2018r.
W tym roku dołączyliśmy do akcji Narodowe Czytanie. Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012r. W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest "Przedwiośnie" S. Żermoskiego. Po południu, o godzinie 17:00 odbyło się zebranie z rodzicami klas pierwszych, podczas którego pan dyrektor Jan Grądzki wręczył medal "Przyjaciel szkoły" panu Jackowi Wachowiczowi.  

11.09.2018r.
Dnia 11 września 2018 r na Bulwarze Stanisława Augusta na warszawskim Kamionku odbyły się jak co roku dzielnicowe biegi przełajowe i jak co roku nasza szkoła wzięła w tych zawodach czynny udział. Uczniowie startowali w biegach na dystansach : panie 1000 i 2000 M, a panowie 1500 i 3000 M. Wszyscy biegacze ukończyli swoje starty, a wyniki poznamy za kilka dni. Wiemy już, że w tym roku Mistrzynią Dzielnicy Praga Północ na dystansie 2000 M została nasza uczennica Yazenitska Ada z klasy 2G. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Szczególnie gorąco gratulujemy naszej Mistrzyni i liczymy na dalsze sukcesy na etapie warszawskim.

06.09.2018r.
Dzisiaj na korytarzu, w trakcie długiej przerwy, odbył się kiermasz podręczników.

03.09.2018r.
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor Szkoły Pan Jan Grądzki przywitał grono pedagogiczne, rodziców i uczniów a także pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim w nowym roku szkolnym wielu sukcesów. Rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło się spotkaniem klas z wychowawcami.
18.06.2018r.
7 czerwca odbyło sie spotkanie z raperem Arkadio w ramach realizacji projektu serii spotkań profilaktycznych "Rób to, co kochasz" finansowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Arkadio to raper, freestyle'owiec młodego pokolenia, który od kilku lat regularnie koncertuje i dociera do szerokiej publicznośc, zarażając ideą życia z pasją i wykorzystywania swoich talentów.

15.06.2018r.
W czwartek 14 czerwca odbyły się zajęcia online z języka angielskiego. Wykorzystując Skype’a uczniowie klasy 2A mieli możliwość prowadzenia konwersacji z p. Cecylią Koch (Westfalski Uniwersytet Wilhelma w Münster, Niemcy) na temat minimalistycznych rzeczy przydatnych w podróży.

14.06.2018r.
Uczniowie Technikum nr 20 wraz z opiekunami odwiedzili Futu Planers: Targi Kariery i Edukacji na PGE Narodowym. Pierwszym w Polsce spocie kariery i edukacji dla uczniów i absolwentów.

W tym dniu odbyło się również 2 dniowe szkolenie "Animator czasu wolnego", które przeprowadziła firma STAGEMAN z Chorzowa. Uczestnicy otrzymali zaświadczenia w języku polskim i j. angielskim.

12.06.2018r.
W ramach lekcji religii uczniowie klasy 1a i 1g uczestniczyli w uroczystości nawiedzenia ikony Matki Bożej Częstochowskiej w Parafii M. B. Loretańskiej.
Klasy 1a i 2g odbyli warsztaty z doradztwa zawodowego.

11.06.2018r.
W poniedziałek, 8 wspaniałych ( za najlepszą frekwencję, średnią oraz zaangażowanie w życie szkoły) wraz z p. dyrektorem oraz p. A. Sawlewicz wyruszyli do Wilna na 4-dniową wycieczkę na Litwę. Zwiedzili najpiękniejsze zabytki Wilna, przeszli szlakiem A. Mickiewicza, odwiedzili Troki i Kowno.

07.06.2018r.
Przypominamy, iż już jutro odbędzie się I Festiwal Hotelarsko-Turystyczny. Zapraszamy na godz. 10:00.

06.06.2018r.
Pani Bożena Gburzyńska - kierownik kształcenia praktycznego - została zaproszona na zakończenie prkatyk w hotelu Holiday Inn.

Pan dyrektor otrzymał podziękowanie za współpracę przy projekcie targów pracy "Pracuj z nami" w Galerii Wileńskiej.

05.06.2018r.
Dzisiaj klasy 1a oraz 2ac wybrali się na ognisko integracyjne do Choszczówki.

Wczoraj uczniowie - o profilu technik hotelarstwa - zostali zaproszeni do hotelu Sheraton przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Uczniów oprowadzała p. Anna Pilewicz HR Specjalist.

30.05.2018r.
Dziś w naszej szkole zorganizowaliśmy Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cygrowego. Był to element projektu "Cyfrowo Bezpieczni" pod patronatem Ministerstwa Edukacji. Nasz gość, p. Marcin Grudzień poprowadził prelekcje dla wszystkich uczniów naszej szkoły, po której klasy 1A, 1C, 1E i 2G wzięły udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

Michał Kalata z klasy 2AC zajął pierwsze miejsce w konkursie "Moj Wymarzony Zawód". Uczeń Grabskiego przygotował film, który podbił serca jury i pokonał uczestników kilkunastu innych warszawskich szkół.

29.09.2018r.
Biblioteka szkolna otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 000 zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem tego programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

25.05.2018r.
25 maja w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej odbyła się II Konferencja Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych, w trakcie której p. dyrektor Jan Grądzki wygłosił prelekcję na temat nowego kierunku jakim jest - IODO oraz bardzo szczegółowo przedstawił jakie działania należy podjąć, aby utworzyć nowy kierunek kształcenia. W konferencji uczestniczyli również uczniowie Technikum nr 20.

24.05.2018r.
Dzisiaj nasza szkoła wzięła udział w programie "Pracuj z nami" w Galerii Wileńskiej. Celem programu jest podniesienie kompetencji zawodowych osób poszukujących pracy. Adresowany jest do osób poniżej 30. roku życia, startujących na rynku pracy lub poszukujących zatrudnienia.

23.05.2018r.
Firma LogoTours poszukuje pracownika na stanowisko referenta/specjalistę ds. turystyki, który posiada wiedzę branżową. Poszukiwani absolwenci oraz uczniowie kończący szkołę. Więcej informacji na FB szkoły. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

22.05.2018r.
Kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do technikum przypominamy o konieczności złożenia zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu w terminie do 12 lipca do godz. 10.00.

17.05.2018r.
W miniony piątek w naszej szkole odbył się kurs makijażu, który poprowadziła makijazystka oraz charakteryzatorka p. Samanta Paszkiewicz. Uczennice dowiedziały się m.in. jak wykonać odpowiedni makijaż do owalu twarzy na co dzień lub wieczór.

11.05.2018r.
Klasa 1c odbyła warsztaty w Sądzie Okręgowym. Zwiedzili budynek sądu, poznali jego historię oraz przeprowadzili symulację rozprawy sądowej. Wcielili się w rolę: obrońcy, świadka, protokolanta i ławnika,rozprawę prowadził SSO Rafał Wagner.

7.05.2018r.
Uczeń Technikum nr 20 w finale konkursu "Mój wymarzony zawód"! Michał Kalata z 2AC odpowiadał dziś na pytania komisji konkursowej i zaprezentował film, który wcześniej przygotował. Wyniki konkursu poznamy na Gali Finałowej 30 maja. Opiekunem merytorycznym Michała jest prof. K. Olak.

4.05.2018r.
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do technikum zobowiązani są do złożenia zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Kandydaci, którzy na pierwszym miejscu listy preferencji wybrali szkołę, w której prowadzone jest kształcenie zawodowe otrzymują ze szkoły skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy, w celu uzyskania zaświadczenia zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu w terminie od 10 maja od godz. 10.00 do 18 maja do godz. 15.00.

Pozostali kandydaci, którzy zostaną zakwalifikowani do szkół prowadzących kształcenie zawodowe otrzymują ze szkoły skierowanie w terminie od 6 lipca od godz. 12.00 do 9 lipca do godz. 16.00.

Kandydat składa zaświadczenie w szkole najpóźniej do 12 lipca do godz. 10.00.
Wykaz podmiotów wykonujących badania lekarskie kandydatów do techników dostępny pod linkiem
https://mwomp.pl/pub/Wykaz%20podmiot%C3%B3w-badania%20uczni%C3%B3w%202018%20-%20stan%20na%2012.04.2018.pdf

27.04.2018r.
Dzisiaj odbyło się pożegnanie klas IV. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym zaśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie rozpoczęła się część oficjalna. Maturzystom zostało przypomniane, że to spotkanie jest ostatnią okazją do podsumowania ich pracy w ciągu trzech lat nauki. W imieniu całej społeczności uczniowskiej powitano przybyłych gości: Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Waldemara Kowalczyka, Dyrekcję szkoły - Pana Jana Grądzkiego oraz wszystkich wychowawców i nauczycieli, czwartoklasistów oraz uczniów z klas pierwszych i drugich.
Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Jan Grądzki, kierując kilka ciepłych słów do naszych maturzystów: życząc dobrych wyników na maturze oraz trafnego wyboru dalszej drogi życiowej. W czasie uroczystości zostały rozdane świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz dyplomy i nagrody przyznane w konkursach, podziękowania za godne reprezentowanie szkoły. Część artystyczną przygotowały klasy trzecie.

26.04.2018r.
W czwartek o godz. 13:00  odbyła się gala finałowa konkursu "Kolory Pragi" zorganizowanego przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Praga-Północ. Uczniowie Ewelina Walczak oraz Oskar Wysocki otrzymali dyplom za udział w konkursie "Praskie legendy".

25.04.2018r.
W środę o godz. 18:00 odbył się dzień otwarty w Zespole Szkół nr 11 im. Wł. Grabskiego.

Uczniowie klasy 1a wraz z Wychowawczynią, p. prof.Beatą Błaszczyk oraz Maksym Rogala uczcili pamięć Bohaterów Getta. Okazją do odwiedzenia pomnika była 75. rocznica powstania. Pan katecheta przypomniał tragiczne losy powstańców i mieszkańców getta. Opowiedział także o Polakach, Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, którzy z narażeniem życia ratowali swoich żydowskich Braci i Siostry. Przypomniał postać Ireny Sendlerowej oraz niezwykłą historię Jana Karskiego.

24.04.2018r.
Dzisiaj odbyły się warsztaty "Nastolatek w samorządzie" w klasach pierwszych.

23.04.2018r.
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Każdy, kto tego dnia wypożyczy książkę z biblioteki szkolnej otrzyma czerwoną różę. Święto książek zorganizowano w nawiązaniu do daty śmierci wielkich pisarzy: Cervantesa, Szekspira, de la Vegi - 23 kwietnia 1616 r. Światowy Dzień Książki słynie z czerwonych róż wręczanych czytelnikom - ta tradycja pochodzi z Katalonii, gdzie w 1926 r. zaczęto obchodzić dzień książki. Róże symbolizują krew smoka pokonanego przez św. Jerzego, którego dzień przypada właśnie 23 kwietnia, i tradycyjnie wręczało się je tego dnia kobietom. Mężczyznom - książki. Na szczęście dziś wypada już wymieniać się książkami z przyjaciółmi bez względu na płeć, podobnie jak dostawać róże za czytanie.

20.04.2018r.
Technikum nr 20 nawiązało współpracę z Holiday Inn an IHG HOTEL.

19.04.2018r.
Nauczyciele i młodzież naszej szkoły uczcili dzisiaj minutą ciszy pamięć bohaterów powstania w getcie warszawskim. Młodzież przygotowała żonkile i gazetkę.

15.04.2018r.
W niedzielę uczniowie Technikum nr 20 zwiedzili monastyr św. Mikołaja w miejscowości Meteory oraz popłynęli w rejs statkiem na wyspę Skíathos.

14.04.2018r.
Nasza ekipa w Grecji odbyła dzisiaj wycieczkę do Zamku w Platamonas, zwiedzanie zaczęli od wizyty w kościele Agia Paraskevi. Technik handlowiec zwiedził grecką hurtownię napojów, źródełko w dolinie rzeki Τέμπη. Według prastarych wierzeń, kto zanurzy się w wodzie ze źródełka, będzie wiecznie młody, piękny i szczęśliwy. Woda jest też ponoć gwarancją powodzenia w miłości.

13.04.2018r.
Dzisiaj odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Natomiast uczniowie, którzy wyjechali do Grecji na praktyki zawodowe, zwiedzili dzisiaj uroczą wioskę Pantalejmon oraz spacerowali kanionem w masywie Olimpu, Litochoro.

12.04.2018r.
Dzisiaj technik hotelarz odbył w hotelu Posejdon Palace warsztaty baristyczne.

10.04.2018r.
Klasa 3e odwiedziła w dniu dzisiejszym Informację turystyczną. Uczniowie zapoznali się z pracą, obowiązkami oraz funkcjonowaniem Warszawskiej Izby Turystycznej.

9.04.2018r.
W niedzielę rano kolejna grupa uczniów (20 os + opiekunowie) wyjechała na staż do Grecji. Zakwaterowani są w Hotelu Poseidon Palace na Riwierze Olimpijskiej, w pobliżu miasta Larissa. W stażu biorą udział uczniowie o profilu: technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa oraz technik handlowiec.

6.04.2018r.
W naszej szkole odbyła się impreza edukacyjno-rozrywkowa Poznajemy inne kraje. Dzięki quizowi mogliśmy  poszerzyć swoją wiedzę o krajach, języków których się uczymy. W przerwach quizu wystąpiły laureatki szkolnego konkursu piosenki rosyjskiej. Zwycięzcy quizu jak również laureatki konkursu piosenkarskiego otrzymali atrakcyjne nagrody.

05.04.2018r.
W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Katyń-Prawda-Pamięć” organizowanego po raz siedemnasty w Warszawie i po raz pierwszy na Pradze Północ. Patryk Kornacki z klasy 3G, został laureatem tego konkursu. Nagrodą w konkursie jest wyjazd na Ukrainę, gdzie nagrodzeni odwiedzą czwarty cmentarz katyński w Bykowni pod Kijowem. Dyplom i podziękowania otrzymali również, pan dyrektor Jan Grądzki oraz pani Joanna Deperas.

28.03.2018r.
Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W naszej szkole pielęgnowane są chrześcijańskie tradycje religijne, dlatego też 28 marca społeczność szkolna obejrzała wzruszające przedstawienie wielkopostne pt. "Bóg nie umarł", które przygotowali uczniowie klas I i II pod kierunkiem katechety pana Maksyma Rogali. W tym szczególnym dniu pan Wojciech Starzyński został uhonorowany tytułem "Przyjaciela Szkoły". Po części oficjalnej, cała społeczność zebrała się przy wspólnym stole, by podzielić się jajeczkiem.

23.03.2018r.
Uczniowie 2C w ramach lekcji ze Sprzedaży Towarów odwiedzili z prof. K. Olakiem Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Dowiedzieli się m.in. tego jak funkcjonuje rynek kapitałowy w Polsce, poznali historię warszawskiego parkietu i mogli obejrzeć Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy i wyświetlane są na bieżąco notowania giełdowe.

W drodze powrotnej z Karpacza do Warszawy wstąpiliśmy do Wrocławia. Zwiedziliśmy Ostrów Tumski najstarszą część Wrocławia, której staropolską nazwę tłumaczy się "wyspa katedralna"; Rynek Główny - jeden z największych placów handlowych średniowieczej Europy - wraz z Ratuszem. Następnie skierowaliśmy się na ul. Podwale gdzie w jednej z restauracji zjedliśmy pyszny obiad.

22.03.2018r.
W dniu dzisiejszym uczniowie klas kształcących się w zawodzie technik ekonomista, uczestniczyli w spotkaniu z Panią Agnieszką Gajewską, biegłym rewidentem, członkiem zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Warszawa. Na spotkaniu przybliżono uczniom praktyczne aspekty księgowości i perspektywy pracy jako główny księgowy, doradca podatkowy czy biegły rewident. Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i był początkiem dalszej współpracy.

Dzisiaj przyszedł czas na zwiedzanie Skalnego Miasta w Adrspach. Formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko gdzie ciekawą atrakcją jest przepływ wieloosobowymi tratwami.

21.03.2018r.
Dzsiaj wyruszyliśmy do stolicy Czech. Przed autokarem czekał na nas pilot - Mariusz Bąk, który oporowadzał nas po najciekawych zakątkach Pragi. Zwiedziliśmy Zamek na Hradczanach oraz Katedrę św. Vita, Most Karola, Rynek Staromiejski wraz z zegarem astronomicznym na Wieży Ratuszowej oraz plac Wacława.

20.03.2018r.
Uczniowie naszej szkoły wybrali się na 4- dniową wycieczkę do Pragi. Zakwaterowani byliśmy w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym Krucze Skały w Karpaczu.

19.03.2018r.
W ramach projektu Global Money Week uczniowie zorganizowali Dzień Ekonomisty - Światowy Tydzień Pieniądza. Tematem prelekcji był budżet państwowy.

15.03.2018r.
Grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem uczestniczyli w spacerze edukacyjnym "Józef Piłsudski - Marszałek i jego legiony".

Klasa 1g wraz ze swoją Wychowawczynią, prof. Joanną Bąkowską, przygotowała wystawę z okazji szkolnego Dnia Europy!

Dzisiaj o godzinie 18:00 odbył się dzień otwarty.

13.03.2018r.
W tym roku szkolnym Dniu Europy w naszej szkole patronuje IRLANDIA. Na parterze będzie można obejrzeć wystawę prac klasy 1G. Natomiast na 3 godzinie lekcyjnej odbędzie się konkurs wiedzy o Irlandii w sali 54. Jeśli macie ochotę ubierzcie się na zielono!

Pierwszy raz w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej organizowany przez "Civitas Christiana". Do drugiego etapu przechodzą dwie osoby, które uzyskały minimum 50% dobrych odpowiedzi. Czekają cenne nagrody i wycieczki zagraniczne.

Manufaktura szkolna. Dzisiaj rozpoczęliśmy przygotowywanie upominków wielkanocnych.

9.03.2018r.
Klasy 1A i 2C wzięły dziś udział w nietypowej lekcji. Pracownicy Banku Pekao opowiedzieli naszym uczniom m.in. o nowoczesnej bankowości i technologicznych rozwiązaniach przyszłości, które będą stosowane w finansach.

W dniach 7-9 marca odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne. Uczniowie obejrzeli występ zespołu hip-hopowego Full Power Spirit, którego lider w niebanalny sposób mówił o swoich doświadczeniach życiowych, rodzinie i pragnieniu szczęścia oraz wolności. Ćwiczenia rekolekcyjne zakończyła Msza święta odprawiona w intencji wszystkich uczestników, której przewodził ks. Michał Dziedzic. Podczas modlitwy powszechnej, którą przeczytali nasi uczniowie, modliliśmy się za naszą szkołę, nauczycieli i wychowawców.

8.03.2018r.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V edycji Internetowego Interaktywnego Konkursu: Maks Matematyczny.

Dziewczęta naszej szkoły wzięły udział w zawodach dzielnicowych w piłce siatkowej rozgrywanych w Wyższej Szkole Menadżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej na warszawskiej Pradze. Po czterech pasjonujących meczach dziewczęta zajęły II miejsce w turnieju zostając wicemistrzyniami dzielnicy.

7.03.2018r.
W minionym miesiącu nasza młodzież brała udział w zawodach dzielnicowych w piłce koszykowej. Dziewczęta zajęły piąte miejsce w dzielnicy, a chłopcy po pasjonujących meczach ocierających się o sportową dramaturgię zajęli ostatecznie trzecie miejsce w turnieju zostając trzecią drużyną dzielnicy Praga - Północ.

5.03.2018r.
Dzisiaj odbyło się spotkanie z p. Wojciechem Starzyńskim, potomkiem słynnej, związanej z Warszawą, rodziny Starzyńskich. Gość wspominał trzech braci Romana, Mieczysława i Stefana Starzyńskich.

01.03.2018r.
Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury, Grupa Historyczna „Niepodległość”, Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” i „Myśl Praska” zorganizowały uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na warszawskiej Pradze Północ. O godz. 18:00 odbyła się uroczysta Msza Święta w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika przy ul. Floriańskiej 3, organizowana przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

28.02.2018r.
"Panie, po ile ta koza? " czyli co trzeba wiedziec o cenach. Klasy Ia i Ic na wykladach na Uczelni Łazarskiego.

27.02.2018r.
Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów uczniom biorącym udział w stażu zawodowym w Grecji, który odbył w dniach 5-19.11.2017 r. Przedstawicielka Fundacji "Rodzice Szkole", p. Beata Ziewiec wręczyła uczestnikom stażu certyfikaty "Transnational mobility of school education staff".

26.02.2018r.
Klasa 1C wzięła udział w nietypowej lekcji. W ramach przedmiotu „Sprzedaż towarów”, uczniowie wysłuchali wykładu na Uczelni Łazarskiego. Tematem spotkania były prawa konsumenta.

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" klasa 3e odwiedziła Przedszkole nr 186 na warszawskiej Pradze. Wspólne oglądanie pięknych, kolorowych ilustracji i rozmowy na temat bajek sprawiły dzieciom ogromną radość. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały młodzieży oklaskami.

22.02.2018r.
W dniach 22-24.02 jesteśmy na XXIX Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym w Warszawie. Zapraszamy do stoiska nr 116. Do zobaczenia :)

21.02.2018r.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gali finałowej konkursu Patria Nostra. Drużyna w składzie: Magda Brodzik, Paulina Prewęcka i Daniel Gałązka odebrali dyplomy i nagrody za udział w konkursie. Film nr 50, wykonany przez naszą drużynę do obejrzenia na stronie konkursu.

16.02.2018r.
Dzisiaj, na ul. Objazdowej w Zespole Szkół Nr 40, odbyły się V Praskie Targi Zawodów.

15.02.2018r.
Już po raz trzeci mieliśmy zaszczyt wziąć udział w akcji „ZŁÓŻ SERCE DO HOSPICJUM” organizowanej przez Małopolskie Hospicjum Dziecięce w Krakowie. Dziękujemy klasom: 1e, 1g i 2e za zaangażowanie i pomoc. Zapraszamy za rok!

Klasy 1C i 1G wzięły udział w warsztatach w ramach projektu „Start do kariery”. Nasi uczniowie dowiedzieli się m.in. jak założyć swoją firmę, w jaki sposób dokonywać segmentacji klienta oraz jak wybić się ze swoim pomysłem na dzisiejszym rynku produktów i usług.

Uczniowie o profilu technik hotelarstwa wybrali się na Dzień Otwarty do Hotelu Holiday Inn Warsaw City Centre  p. Bożeną Gburzyńską.

10.02.2018r.
W tym roku mija 370 lat od nadania praw miejskich Pradze przez króla Władysława IV.
W ramach obchodów 370-lecia nadania praw miejskich Pradze w sobotę o godzinie 18.00 odbyła się msza święta w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, w której uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły. Liturgii przewodniczył bp Romuald Kamiński.

9.02.2018r.
W ramach lekcji OPWH uczniowie zwiedzili Art Hotel na ul. Stalowej 52. Polecają go bardzo serdecznie!

8.02.2018r.
Dzisaj odbyła się 2 cz. warsztatów "Jak odnaleźć się na rynku pracy", na których uczniowie doskonalili pisanie CV.

7.02.2018r.
Klasy 3 na warsztatach "Jak odnaleźć się na rynku pracy" zorganizowanych przez Wcies i poprowadzonych przez p. Agnieszkę Kluszczyńską - trenerkę i doradcę zawodowego.

6.02.2018r.
Samorząd Szkolny ogłosił "Konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim". Termin składania prac: 13 luty 2018r.

1.02.2018r.
Dzisiaj odbyło się spotkanie z przedstawicielami WKU. Uczniowie uzyskali przydatne informacje dla osób podlegających kwalifikacji.

29.01.2018r.
Otrzymaliśmy podziękowanie Praskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT za wsparcie ich działalności adresowanej do osób bezdomych.

13.01.2018r.
Uczniowie z klasy 3e uczestniczyli w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i odwiedzili Przedszkole nr 174 na ul. Markowskiej.

11.01.2018r.
Przed zebraniem z Rodzicami odbyło się spotkanie z terapeutą uzależnień Panem Adamem Sokołem, który opowiedział zebranym Rodzicom i nauczycielom o wpływie palenia marihuany na życie i zdrowie młodzieży. Zebrani zobaczyli także ciekawy film animowany, który opisywał zagrożenia związane z używaniem THC.

5.01.2018r.
Dzisiaj odbyło się spotkanie z p. Piotrem Pluskotem, który opowiedział o teście z j. angielskiego IELTS Official.

Sto dni przed egzaminem dojrzałości maturzyści się bawią. Po studniówce rozpoczną studniowy maraton nauki, który zakończą majowym egzaminem maturalnym. Zapraszamy do oglądnia naszej relacji ze studniówki Technikum Nr 20. W sali "U Artura" w Zielonce bawiło się ponad 100 osób.  

3.01.2018r.
WARSZAWO, WEŹ ODDECH!
Tym razem klasa 2e wzięła udział w zajęciach terenowych poświęconych zanieczyszczeniom powietrza. Szukaliśmy porostów, by na ich podstawie ocenić zanieczyszczenie powietrza w okolicy szkoły.

20.12.2017r.
Jak co roku radość Świąt Bożego Narodzenia zagościła również w murach naszego technikum. 20 grudnia wszyscy nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie adwentowe wykonane przez uczniów klas pierwszych. Los rodziny zmuszonej do tułaczki w poszukiwaniu miejsca na nocleg – tak jak przed dwoma tysiącami  lat – był także głównym tematem szkolnego przedstawienia ukazującego aktualność tematyki Bożonarodzeniowej. Łączyło ono czasy współczesne z chwilą narodzenia Pańskiego. Postawa ludzi wobec tego wydarzenia i współczesny świat powierzchownych wartości, to nadrzędna refleksja, którą ukazali grający w przedstawieniu aktorzy. Przed oficjalną częścią uroczystości odbył się konkurs na najładniej udekorowaną salę lekcyjną. Wyniki konkursu:
 • I miejsce – klasa III A
 • II miejsce – klasa I C/II C
 • III miejsce klasa – I G
Dodatkowe wyróżnienie otrzymała klasa – I E

18.12.2017r.
Klasa 4E odbyła dzisiaj krótką wycieczkę na wystawę pt. „WIŚLANE PORTY WARSZAWY”. Można było zapoznać się z historią infrastruktury żeglugi śródlądowej stolicy oraz obejrzeć zabytkową pompę parową pochodzącą z XIX-wiecznego parostatku, zatopionego w czasie I wojny światowej w Bugu koło Broku, w niewyjaśnionych do dnia dzisiejszego okolicznościach.

14.12.2017r.
W dniu 14.12 odbyły się zajęcia konwersacyjne z języka angielskiego i niemieckiego z udziałem prof. Cecilii Koch, reprezentanta niemieckich środowisk naukowych związanych z Westfalskim Uniwersytetem Wilhelma w Münster (Niemcy). Uczniowie klas 2A, 2E, 3A mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe na zajęciach z języka angielskiego, natomiast uczniowie klas 1E oraz 3A – na zajęciach z języka niemieckiego.  

8.12.2017r.
Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica klasy IIa Magdalena Zalewska  przeszła do drugiego etapu tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Jesteśmy bardzo dumni i życzymy sukcesów w etapie okręgowym!

6.12.2017r.
Na apelu p. dyrektor Jan Grądzki wręczył nagrody uczniom za najlepszą frekwencję. W tym dniu odwiedził nas Mikołaj z pomocnikami: wesołym Rudolfem i Aniołem, którzy rozdali społeczności szkolnej oraz pracownikom obsługi i administracji drobne upominiki.

4.12.2017r.
Uczniowie z klas 3e oraz 4e wzięli udział w zajęciach w ramach doradztwa zawodowego w Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych Nr 22 na ul. Kazimierzowskiej. Uczestniczyli w pokazach zawodów fryzjersko-kosmetycznych: mogli zbadać włosy pod mikroskopem, sprawdzić jaki mają typ skóry, zrobić manicure oraz makijaż. Nasze uczennice zostały również pięknie uczesane.

01.12.2017r.
W piątek odwiedził nas autor książki "Gorzka czekolada" Pan Błażej Popławski, który opowiedział nam o Wybrzeżu Kości Słoniowej, o historii tego miejsca, o gospodarce, o polityce i przede wszystkim o kulisach uprawy kakaowca.

29.11.2017r.
WARSZAWO, WEŹ ODDECH!
Uczniowie klasy 1E wzięli udział w zajęciach dotyczących zanieczyszczenia powietrza, obejrzeli film edukacyjny, rozwiązywali rebusy, krzyżówki i quiz.

W dniu 29 listopada odbył się etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej "Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka".

28.11.2017r.
W naszej szkole odbyła się Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Ogólnopolski Konkurs Historyczny - etap szkolny.

27.11.2017r.
Uczniowie klas pierwszych wzięli dzisiaj udział w I etapie Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

24.11.2017r.
W dniu 24.11 odbyły się warsztaty prowadzone przez panią coach Małgorzatę Omilian w ramach dzialań przedsiębiorczych na temat "Jak zbudować relacje ze sobą i z innymi". Uczniowie również wzięli udział w konkursie "Poznaj swoje prawa w pracy". Dwie osoby z najlepszym wynikiem wezmą udział w etapie wojewódzkim.

Klasa 1e uczestniczyła w Międzynarodowych Targach TT Warsaw, które odbyły się w PKiN.

23.11.2017r.
Uczniowie z klas obsługi turystycznej wzięli udział w warsztatach „Sklep z pamiątkami” na warszawskim lotnisku. Pan podinsp. Piotr Tałałaj w niezwykle interesujący sposób przedstawił Konwencję o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES). Uczniowie dowiedzieli się jakich pamiątek nie wolno przywozić z zagranicy i dlaczego.

22.11.2017r.
W dniu 22 listopada w naszej szkole odbyła się już kolejny raz wieczornica. Spotkaliśmy się, by wspólnie śpiewać pieśni i piosenki patriotyczne z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości.

21.11.2017r.
W dniach 5-18 listopada 20 uczniów Technikum nr 20 w Zespole Szkół nr 11 im. Wł. Grabskiego w Warszawie wzięło udział, w ramach projektu ERASMUS+, w zagranicznym stażu w Grecji. Zakwaterowani byli w Hotelu Poseidon Palace na Riwierze Olimpijskiej, w pobliżu miasta Larissa.
 
Projekt zrealizowano przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+: „Staże w Europie – szansą poznania specyfiki działania firmy europejskiej” (nr projektu: 2017-1-PL01-KA102-038143). Programem Erasmus+ zarządza w Polsce Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Greckim partnerem stażu było Golden Sun Ltd. (Golden Sun Mobility Center).
 
Celem wyjazdu na staż zawodowy było zwiększenie efektywności i elastyczności szkoły, wprowadzenie nowych formy kształcenia, możliwość poznawania nowych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych oraz nowoczesne metody wdrażane w edukacji z szerszej perspektywy.
 
W stażu uczestniczyli uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej. Młodzież miała możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce.
 
Do zadań hotelarzy należało: praca w recepcji, serwis restauracyjny, housekeeping. Ponadto przeszli szkolenie baristyczne oraz zapoznali się z systemem rezerwacyjnym w danym hotelu. Dodatkowo odbyli zajęcia dotyczące obsługi trudnego klienta.
 
Turyści tworzyli program imprez turystycznych i pod okiem profesjonalnego pilota prowadzili wycieczki po okolicy, zorganizowali integrację dla całej grupy, przygotowali spotkanie informacyjne dla gości hotelowych. Zabrali nas do urokliwych miejsc jak: Zamek w Platamonas – wybudowany przez krzyżowców w XI w., Saloniki, Klasztor-Meteory, urokliwa wioska Stary Pantaeleimon- słynąca z produkcji nalewek, miodów i licznych tawern, park krajobrazowy w Litochoro na zboczach Olimpu, do Leptokarii. Dodatkową atrakcją była wizyta w jednym z największych biur podróży w Grecji – Baras Travel.Mięliśmy okazję zwiedzić największe targi Helexpo w Salonikach – dla branży turystyczno-hotelarskiej oraz 5-gwiazdkowy Hotel Meditterranean Village.
 
Na miejscu zorganizowano dla nas lekcję tańców greckich oraz naukę języka greckiego. Gospodarze przygotowali wieczór grecki z tradycyjną muzyką i tańcami. Wszyscy bawili się znakomicie. Wieczorem odbywały się dyskoteki, lekcje zumby.
 
Współpraca w wymiarze europejskim zaowocowała nawiązaniem kontaktów, podkreśliła znaczenie kulturowego wzbogacenia wynikającego z różnorodności i wymiany doświadczeń.
 
Bardzo ważnym elementem był rozwój umiejętności zawodowych poprzez możliwość praktycznego doskonalenia języka obcego. W konsekwencji umożliwiło to pokonywanie barier komunikacyjnych i możliwość osiągnięcia większych korzyści merytorycznych.
 
Udział w praktykach unijnych zwiększa szanse absolwentów szkół zawodowych na rynku pracy. Ich uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę o swoim zawodzie. Ponadto mają okazję, by spróbować swych sił w międzynarodowym środowisku. Wyjazd na zagraniczne praktyki, to nie tylko okazja do zdobycia praktycznej znajomości języka, ale i do poznania procedur i standardów funkcjonujących w krajach Unii Europejskiej.
 
Dla potwierdzenia zdobytych kwalifikacji zawodowych dla uczestników przygotowano certyfikaty Europass-Mobilność. Ich posiadanie przyczynia się do zwiększenia szans na rynku pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Certyfikaty przygotowano w dwóch językach: polskim i angielskim.

16.11.2017r.
16-17 listopada odbyłby się Targi szkół w Centrum Kształcenia Zawodowego na ul. Mińskiej.

15.11.2017r.
Cmentarz na Starych Powązkach to miejsce niezwykłe. IPowązki czyli interaktywny przewodnik po Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (potocznie zwanym Stare Powązki) to opowieść o mieście którego już nie ma. To życiorysy ludzi, którzy mieli wpływ na historię i kulturę Warszawy, Polski i Europy przez ostatnie 200 lat. Uczniowie wraz z katechetą wybrali się tam z tabletem, by za pomocą aplikacji iPowązki, móc odnaleźć groby znanych osobistości m.in. prezydeta Ignacego Mościckiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego, Zbigniewa Herberta, Krzysztofa Kieślowskiego czy Czesława Niemena.

09.11.2017r.
Po dwudniowych rozgrywkach w ramach Dzielnicowych Mistrzostw w piłkę ręczną, dziewczęta naszej szkoły zajęły III miejsce!

06.11.2017r.
W dniu 3 listopada uczestniczyliśmy w uroczystościach na Placu Piłsudskiego, przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W uroczystościach wzięły udział szkoły startujące w Konkursie Wiedzy o Grobie Nieznanego Żołnierza.

04.11.2017r.
W dniu 4 listopada poczet sztandarowy oraz przedstawiciele naszej Szkoły, na czele z Panem Dyrektorem Janem Grądzkim, uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej oraz koncercie w Katedrze Warszawsko-Praskiej z okazji 223. rocznicy rzezi Pragi.

31.10.2017r.
Klasa 3E wraz z p. Patrycją Kursa zwiedzili "Największą wystwę zagrożonych gatunków" Joela Sartore zorganizowaną przez National Geographic na PGE Narodowym.

Klasa 4E wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Skup złożyli kwiaty oraz zapalili symboliczny znicz pod Pomnikiem Pomordowanych w Praskich Więzieniach.

27.10.2017r.
Jak co roku odbyła się wycieczka do Regent Warsaw Hotel, w której uczestniczyli uczniowie klasy 1G. Zwiedziliśmy: pokoje hotelowe, apartamenty, restaurację, salę balową, sale konferencyjne, SPA oraz basen. Zajrzeliśmy także do tych miejsc, które dla gości pozostają ukryte. Wycieczka była nagrodą za najlepszą frekwencję.

26.10.2017r.
Dzisiaj odbyły się warsztaty z grafic recording, czyli graficzny zapis przebiegu konferencji, które poprowadziła pani Magdalena Arażny. Dziś coraz więcej konferencji branżowych i spotkań kadry managerskiej jest okraszonych ręką graphic recorderów i facylitatorów graficznych. Ci utalentowani ludzie są w stanie w czasie rzeczywistym ustrukturyzować na papierze treści przekazywane przez mówców czy przebieg dyskusji przy pomocy obrazów, kształtów i haseł.

Klasa 2AC oraz 2E wraz z opiekunami uczestniczyli w spektaklu "Dziady" w Teatrze Palladium.

19.10.2017r.
W dniach 15-18 paźdzernika gościliśmy w naszej szkole uczniów z polskiej szkoły w Turgielach na Litwie. Wraz z opiekunami w trakcie krótkiego pobytu zwiedzili Warszawę: Łazienki Królewskie,Park Saski, Starówkę, Sejm RP, Stadion Narodowy oraz ZOO.

Patryk Kornacki otrzymał dyplom w II edycji Konkursu o Praską Nagrodę Edukacyjną AD REM 2017 w kategorii: wyróżniający się ucznowie. Serdecznie gratulujemy!

18.10.2017r.
Dzisiaj odbyła się nietypowa lekcja wychowania fizycznego w Hangarze 646 na warszawskim Gocławiu. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności akrobatyczne pod okiem trenerów z Hangaru 646 i bawili się korzystając z dostępnego sprzęt : batuty, materace gimnastyczne, trampoliny, wieże i dmuchane poduchy. Wszyscy wróciliśmy szczęśliwi i w jednym kawałku...

Tradycyjnie, jak co roku, odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Nasi uczniowie spotkali się z Jego Ekscelencją Arcybiskupem Częstochowskim, Wacławem Depo, który zaprosił pielgrzymów do swojego domu. Ksiądz Arcybiskup przyjął maturzystów bardzo serdecznie a na koniec spotkania wręczył upominki i pobłogosławił. Spotkanie z Metropolitą Częstochowskim odbyło się dzięki Pani Małgorzacie Jarosińskiej - Gryciuk, która jest krajanką Księdza Arcybiskupa!

16.10.2017r.
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy XV rocznicę nadania szkole imienia Władysława Grabskiego - ekonomisty, historyka, ministra skarbu, dwukrotnego premiera II RP oraz autora reformy walutowej. W tym uroczystym dniu dyrektor Jan Grądzki wręczył "Nagrody Dyrektora Szkoły" za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej wyróżniającym się nauczycielom oraz za zaangażowanie w pracy zawodowej obsłudze szkoły, a uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół nr 11 podczas uroczystości ślubowania. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem opiekunów.

09.10.2017r.
Już po raz XVII odbył się w Polsce Dzień Papieski pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją!". Także w naszej szkole uczniowie pod kierunkiem pana katechety, Maksyma Rogali, przygotowali okolicznościowy apel, na którym przypomnieli postać wielkiego Polaka, męża stanu, Proroka i świadka nadziei.

28.09.2017r.
Szkolne koło wolontariatu zorganizowało zbiórkę zabawek, gier planszowych, edukacyjnych oraz książek dla dzieci z Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym.

19.09.2017r.
19 września odbyły się zawody dzielnicowe w biegach przełajowych. Nasza młodzież wzięłą czynny udział w tych biegach i wystartowała na wszystkich poziomach organizowanych zawodów. Dziewczęta biegły 1000 m i 2000 m, chłopcy biegali 1500 m i 3000 m. Wszyscy startujący dzielnie reprezentowali barwy naszej szkoły, a dwie koleżanki Paulina Matera klasa 3E (2000 m) i Ania Muszyńska klasa 1G (1000 m) awansowały do następnej rundy - warszawskich biegów przełajowych. Paulina Matera kolejny raz awansowała do warszawskich biegów!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wyników.

18.09.2017r.
18 września na zaproszenie Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" - Region Mazowsze, Poczet Sztandarowy naszej Szkoły uczestniczył w uroczystej lekcji historii pod Pomnikiem "Pległym Pomordowanym na Wschodzie". 78. rocznicę napaści wojsk bolszewickich na Polskę, licznie zebrani uczniowie i poczty sztandarowe, uczcili pamięć milionów Rodaków pomordowanych na "nieludzkiej ziemi". Uroczystości zakończyła wspólna modlitwa za Pomordowanych oraz o pojednanie i pokój na świecie, którą poprowadził bp polowy Wojska Polskiego gen. brygady Józef Guzdek.

15.09.2017r.
W dniach 15 -17 września odbyła się 24. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA PRZEBIEGA POD HASŁEM: „Nie ma śmieci - są surowce". Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Akcję zorganizowały p. B. Fiałkowska wraz z p. E. Pawłowską.

Poczet Sztandarowy naszej Szkoły w składzie: chorąży Pocztu - Oskar Wysocki, asysta - Ewelina Walczak i Julianna Kochanowska, uczestniczył w uroczystości ku czci Antoniego Władysława Żurowskiego (1903 – 1988) z okazji 73. rocznicy powstania warszawskiego.

12.09.2017r.
Uprzejmie informujemy, iż jutro po spotkaniu z wychowawcami, odbędzie się zebranie Rady Rodziców o godzinie 18:15 w sali 59.

04.09.2017r.
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor Szkoły Pan Jan Grądzki przywitał grono pedagogiczne, rodziców i uczniów a także pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim w nowym roku szkolnym wielu sukcesów. Później pedagog szkolny p. Małgorzata Żmuda udzieliła informacji na temat pomocy materialnej w naszej szkole.
Rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło się spotkaniem klas z wychowawcami.

01.09.2017r.
Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego,
które odbędzie się w poniedziałek (4.09.2017r.) o godz. 9:00.
Przypominamy, że obowiązuje strój galowy!
Informujemy również, iż w tym dniu odbędą się lekcje według poniższego planu.


31.05.2017r.
W godzinach porannych odbyło się spotaknie dyrektorów szkół technicznych w Ministerstwie Edukacji Narodowej z wiceminister edukacji Panią Marzeną Machałek w sprawie zmian w szkolnictwie ponadgimnazjalnym. Jesteśmy na bieżąco!

29.05.2017r.
W poniedziałek odwiedziła naszą szkołę delegacja nauczycieli z Islandii. Celem wizyty było poznanie szkół o proflu technicznym oraz nawiązanie współpracy.

26.05.2017r.
Patryk Kornacki z klasy 2G otrzymał wyróżnienie za najładniej wykonaną piosenkę spośród uczestników z Dzielnicy Praga - Północ Miasta Stołecznego Warszawy w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL-L. Patronat honorowy objęła Pierwsza Dama - Agata Kornhauser - Duda.

17.05.2017r.
 
Konkurs fotograficzny (II edycja)
 
pod hasłem „Wiosna, wiosna, ach to ty…”
 
Sfotografuj wiosenną różnorodność biologiczną w otoczeniu budynku naszej szkoły i weź udział w szkolnym konkursie fotograficznym. Udział polega na przesłaniu zrobionego zdjęcia (opatrzonego imieniem i nazwiskiem oraz klauzulą: Oświadczam, że fotografia jest pracą własną i nie narusza praw autorskich osób trzecich oraz wyrażam zgodę na jej publikację) w dniach 15.05 -15.06.2017r.
 
na e-mail: konkursyzs11@gmail.com

28.04.2017r.
Maturzyści Zespołu Szkół nr 11 im. Wł. Grabskiego pożegnali dziś szkolne mury. Tegoroczni abiturienci odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej, najlepsi otrzymali nagrody a za kilka dni, niektórzy z nich, przystąpią do matury. W uroczystości uczestniczyli: dyrektor szkoły p. Jan Grądzki, nauczyciele, oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Sylwia Snitkiewicz. Uroczystość przygotowała i wykonała kl. 3G pod kierownictwem p. Katarzyny Kurek.

27.04.2017r.
W tym dniu odbyły  się przesłuchania konkursowe do I edycji ogólnopolskiej VII Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej  DACHL-Lieder-Wettbewerb. W przesłuchaniach konkursowych wziął udział Patryk Kornacki z klasy 2G, który wykonał piosenkę Andreasa Bouraniego „Auf anderen Wegen”. Piosenka w wykonaniu Patryka bardzo się podobała, ale konkurencja jest b. duża (do konkursu zgłoszono 90 osób z całego kraju). Trzymamy kciuki za przejście Patryka do finału.

26.04.2017r.
W tym dniu nasza szkoła wzięła udział w pracach zespołu, który opracuje do końca roku szkolnego standardy funkcjonowania samorządów uczniowskich warszawskich szkół. Członkami zespołu będą przedstawiciele warszawskiej społeczności uczniowskiej, grona pedagogicznego oraz przedstawiciele Biura Edukacji i Centrum Komunikacji Społecznej. Projekt realizowany jest w ramach Programu "Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020". Celem pracy jest określenie ram działania samorządów szkolnych, które wzmocnią społeczność szkolną, rozwiną współpracę między uczniami, gronem pedagogicznym i rodzicami oraz wpłyną na rozwój szkoły.

O godz. 18:00 w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów. Dziękujemy za liczne przybycie.

24.04.2017r.
W dniach 18.04-21.04.2017 uczniowie Zespołu Szkół Nr 11 wraz z koleżankami i kolegami z ZS Nr 33, ZS Nr 14, ZS Nr 40 uczestniczyli w edukacyjno-wychowawczym wyjeździe młodzieży Praskich Szkół Zawodowych na Wileńszczyznę. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy historycznej, poznanie zabytków Wileńszczyzny, związków Polski i Litwy oraz związków społeczności lokalnej z Polską. Uczniowie mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania administracji państwowej i lokalnej oraz współpracy z Polską podczas spotkania z Merem Solecznik.
W trakcie czterodniowego pobytu odwiedziliśmy:
-Wilno (kościół św. Piotra i Pawła, rokokowy kościół św. Teresy, barokową cerkiew prawosławną św. Ducha, unicki kościół Bazylianów, barokowy kościół św. Ducha, rynek Starego Miasta, Pałac Prezydencki, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Cmentarz na Rossie)
-Zamek Wielkich Książąt Litewski w Trokach
-Ruiny Rzeczypospolitej Pawłowskiej
-Szkołę w Turgielach
-Pałac w Jaszunach, w którym bywali: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki oraz bracia Śniadeccy

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób
nauczycielom, uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi
składa Dyrektor p. Jan Grądzki.


12.04.2017r.
Dzisiaj odbyło się w naszej szkole Spotkanie Wielkanocne. Jak co roku, spotkaliśmy się w okresie przedświątecznym, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas. Z tej okazji nasi uczniowie, pod opieką p. Małgorzaty Jarosińskiej - Gryciuk,  przygotowali inscenizację słowno- muzyczną., w której uczestniczyli zaproszeni goście m.in.:
Biskup Diecezji Warszawsko Praskiej -  Marek Solarczyk,
Mazowiecki Wicekurator Oświaty - Andrzej Sosnowski,
Przewodnicząca Komisji Edukacji Dzielnicy Praga Północ - Katarzyna Jasińska,
Prezes Stowarzyszenia Kocham Pragę - Jacek Wachowicz,
Dyrektor Oddziału Banku Pekao - Anna Momot,
Prezes Fundacji Rodzina Szkole - Wojciech Starzyński,
Radne Urzędu Dzielnicy: Grażyna Szymańska i Teresa Mioduszewska,
Przewodnicząca Rady Rodziców - Sylwia Snitkiewicz,
Wiceprzewodniczący Rady Rodziców i Prezes Towarzystwa Skautowego Szmaragdowa - Waldemar Kowalczyk
oraz uczniowie i pracownicy szkoły.
Po występie wszyscy zebrani mieli możliwość degustacji tradycyjnych wielkanocnych potraw, przygotowanych przez Radę Rodziców.

10.04.2017r.
O godz. 12:00 odbył się finał Konkursu Matematycznego PANGEA, organizowany przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula. W finale wziął udział Dominik Grzybowski z kl. 3e

07.04.2017r.
Dnia 7 kwietnia odbyły się dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych Targi Edukacyjne w naszej szkole. Celem przedsięwzięcia było umożliwienie uczniom dokonania przemyślanej decyzji w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w targach zaowocowało licznymi wskazówkami, które ułatwią podjęcie decyzji.

05.04.2017r.
Dzisiaj odbył się apel, na którym uczniowie z Zespołu Szkół nr 33 opowiedzieli o Młodzieżowej Radzie Dzielnicy. Młodzieżowe rady funkcjonują w większości dzielnic m.st. Warszawy, a ich przedstawiciele wchodzą w skład Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Pełnią rolę organów konsultacyjnych i doradczych w lokalnym samorządzie. Do ich głównych zadań należy promowanie inicjatyw młodzieżowych, konsultowanie decyzji władz dzielnicy i miasta, kreowanie działań sprzyjających młodzieży i wyrażenie opinii w najważniejszych dla młodych warszawiaków sprawach. Naszą szkołę reprezentują: Julianna Kochanowska oraz Julia Derecka.

03.04.2017r.
Dzisiaj odbyła się lekcja wychowawcza w klasie 4a na temat "Jak założyć firmę i otrzymać dotację z UE? Zasady konstruowania wniosków o dotację na otwarcie działalności gospodarczej". Lekcję poprowadziła p. Joanna Dzięciołowska, Koordynator projektu Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego.

Uczniowie klas drugich (2a, 2e i 2g) odwiedzili Muzeum bł. Ks Jerzego Popiełuszki.

22.03.2017r.
22 marca br. odbyła się w naszej szkole impreza z cyklu „Poznajemy inne kraje”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Muzyka łączy narody”. W jej trakcie przypomnieliśmy sobie największe zagraniczne przeboje oraz poznaliśmy współczesne trendy muzyczne. Również nasi uczniowie pokazali swoje talenty muzyczne, wykonując sławne utwory w językach obcych, których uczymy się w naszej szkole. Prezentacjom muzycznym towarzyszył opracowany na ich podstawie quiz.

17.03.2017r.
21 marca 2017 odbędzie się konkurs ekologiczny "Wodę chronię i oszczędzam".
1. Konkurs plastyczny - "Z ekologią na Ty - woda i ja". Happening plastyczny dla uczniów całej szkoły - prace plastyczne wykonane różnymi technikami (kolaż, grafika, akwarela, szkice węglem).
2. Konkurs wśród uczniów szkoły na hasło ekologiczne związane z oszczędzaniem wody.
3. Gra komputerowa "Wodę chronię i oszczędzam".
4. Przeprowadzenie ankiety wśród uczniów i pracowników szkoły pt: "Błyszczę przykładem i oszczędzam wodę".

7.03.2017r.
Dnia 7 marca uczniowie klasy 3e (II gr) wybrali się na wycieczkę do Informacji turystycznej znajdującej się w PKiN w Warszawie.
Celem i założeniem programowym wycieczki było zapoznanie się z organizacją pracy, bazą danych oraz zakresem informacji turystycznej.

2.03.2017r.
Młodzież Zespołu Szkół Nr 11 wraz z Pocztem Sztandarowym i nauczycielami w dniu 01 marca.2017 wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W uroczystości wzięły udział m.in poczty sztandarowe praskich szkół, przedstawiciele kombatantów, władze i mieszkańcy dzielnicy Pragi Północ. Główne uroczystości odbyły się przy ul. Strzeleckiej 8, przed tablicą upamiętniającą ofiary reżimu komunistycznego, więzione, torturowane i mordowane przez NKWD i WUBP w latach 1944-1948. Następnie wszyscy uczestnicy udali się pod Pomnik Pomordowanych w Praskich Więzieniach upamiętniający straconych w latach 1944-1956 członków organizacji niepodległościowych walczących o wolną Polskę.

1.03.2017r.
Serdecznie zapraszamy na XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny w dniach 10-11 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
9-11 marca - Prezentacje Liceów i Techników. Stoisko nr 103.

1 marca Szkolne Koło PTTK wybrało się do Wrocławia. Zwiedzili piękny wrocławski rynek, następnie przeszli do starego więzienia. Jednym z punktów  wycieczki był Ostrów Tumski, gdzie oglądali Archikatedrę św. Jana Chrzciciela oraz weszli na Sky Tower by podziwiać panoramę Wrocławia (wysokość tego budynku mieszkalnego wynosi 212metrów, czyli 50 pięter).

7.02.2017r.
Bohateron - włącz historię!
Otrzymaliśmy podziękowanie za zaangażowanie w realizację I edycji ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji historycznej. Akcja miała na celu wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw  patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej. Na pewno weźmiemy udział w akcji w przyszłym roku.

6.02.2017r.
Uczniowie naszej szkoły wzraz z p.Joanną Deperas wzięli dziś udział w gali konkursu historycznego Patria Nostra. Ich prace możecie zobaczyć w poniższych linkach. Numer prezentacji to 78.

3.02.2017r.
Szkolne koło wolontariatu zorganizowało zbiórkę zabawek, gier planszowych, edukacyjnych oraz książek dla dzieci z Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym.

16.01.2017r.
Już po raz drugi wzięliśmy udział w akcji „ZŁÓŻ SERCA DO HOSPICJUM” organizowanej przez Małopolskie Hospicjum Dziecięce w Krakowie.

11.01.2017r.
Dzisiaj odbyła się IV Olimpiada Wiedzy o Turystyce. Zawody II stopnia. Etap ogólnopolski.

10.12.2016r.
Dzisiaj rozegrano mecz siatkówki w ramach Międzyklasowych Rozgrywek w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora.

9.12.2016r.
Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne wraz z p. Kujawą wybrało się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzili Stare Miasto, Rynek. Wzięli udział w warsztatach robienia ozdobnych pierniczków w Muzeum Toruńskiego Piernika. Udali się do Planetarium na seans pod tytułem "Gwiazda Betlejemska". Wrócili do Warszawy cali i zdrowi, oraz planują następne wycieczki. 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego