Aktualności - Zespół Szkół Nr 11

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności
19.10.2017r.
W dniach 15-18 paźdzernika gościliśmy w naszej szkole uczniów z polskiej szkoły w Turgielach na Litwie. Wraz z opiekunami w trakcie krótkiego pobytu zwiedzili Warszawę: Łazienki Królewskie,Park Saski, Starówkę, Sejm RP, Stadion Narodowy oraz ZOO.

Patryk Kornacki otrzymał dyplom w II edycji Konkursu o Praską Nagrodę Edukacyjną AD REM 2017 w kategorii: wyróżniający się ucznowie. Serdecznie gratulujemy!

18.10.2017r.
Dzisiaj odbyła się nietypowa lekcjia wychowania fizycznego w Hangarze 646 na warszawskim Gocławiu. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności akrobatyczne pod okiem trenerów z Hangaru 646 i bawili się korzystając z dostępnego sprzęt : batuty, materace gimnastyczne, trampoliny, wieże i dmuchane poduchy. Wszyscy wróciliśmy szczęśliwi i w jednym kawałku...

Tradycyjnie, jak co roku, odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Nasi uczniowie spotkali się z Jego Ekscelencją Arcybiskupem Częstochowskim, Wacławem Depo, który zaprosił pielgrzymów do swojego domu. Ksiądz Arcybiskup przyjął maturzystów bardzo serdecznie a na koniec spotkania wręczył upominki i pobłogosławił. Spotkanie z Metropolitą Częstochowskim odbyło się dzięki Pani Małgorzacie Jarosińskiej - Gryciuk, która jest krajanką Księdza Arcybiskupa!

16.10.2017r.
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy XV rocznicę nadania szkole imienia Władysława Grabskiego - ekonomisty, historyka, ministra skarbu, dwukrotnego premiera II RP oraz autora reformy walutowej. W tym uroczystym dniu dyrektor Jan Grądzki wręczył "Nagrody Dyrektora Szkoły" za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej wyróżniającym się nauczycielom oraz za zaangażowanie w pracy zawodowej obsłudze szkoły, a uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół nr 11 podczas uroczystości ślubowania. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem opiekunów.

09.10.2017r.
Już po raz XVII odbył się w Polsce Dzień Papieski pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją!". Także w naszej szkole uczniowie pod kierunkiem pana katechety, Maksyma Rogali, przygotowali okolicznościowy apel, na którym przypomnieli postać wielkiego Polaka, męża stanu, Proroka i świadka nadziei.

28.09.2017r.
Szkolne koło wolontariatu zorganizowało zbiórkę zabawek, gier planszowych, edukacyjnych oraz książek dla dzieci z Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym.

19.09.2017r.
19 września odbyły się zawody dzielnicowe w biegach przełajowych. Nasza młodzież wzięłą czynny udział w tych biegach i wystartowała na wszystkich poziomach organizowanych zawodów. Dziewczęta biegły 1000 m i 2000 m, chłopcy biegali 1500 m i 3000 m. Wszyscy startujący dzielnie reprezentowali barwy naszej szkoły, a dwie koleżanki Paulina Matera klasa 3E (2000 m) i Ania Muszyńska klasa 1G (1000 m) awansowały do następnej rundy - warszawskich biegów przełajowych. Paulina Matera kolejny raz awansowała do warszawskich biegów!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wyników.

18.09.2017r.
18 września na zaproszenie Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" - Region Mazowsze, Poczet Sztandarowy naszej Szkoły uczestniczył w uroczystej lekcji historii pod Pomnikiem "Pległym Pomordowanym na Wschodzie". 78. rocznicę napaści wojsk bolszewickich na Polskę, licznie zebrani uczniowie i poczty sztandarowe, uczcili pamięć milionów Rodaków pomordowanych na "nieludzkiej ziemi". Uroczystości zakończyła wspólna modlitwa za Pomordowanych oraz o pojednanie i pokój na świecie, którą poprowadził bp polowy Wojska Polskiego gen. brygady Józef Guzdek.

15.09.2017r.
W dniach 15 -17 września odbyła się 24. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA PRZEBIEGA POD HASŁEM: „Nie ma śmieci - są surowce". Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Akcję zorganizowały p. B. Fiałkowska wraz z p. E. Pawłowską.

Poczet Sztandarowy naszej Szkoły w składzie: chorąży Pocztu - Oskar Wysocki, asysta - Ewelina Walczak i Julianna Kochanowska, uczestniczył w uroczystości ku czci Antoniego Władysława Żurowskiego (1903 – 1988) z okazji 73. rocznicy powstania warszawskiego.

12.09.2017r.
Uprzejmie informujemy, iż jutro po spotkaniu z wychowawcami, odbędzie się zebranie Rady Rodziców o godzinie 18:15 w sali 59.

04.09.2017r.
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor Szkoły Pan Jan Grądzki przywitał grono pedagogiczne, rodziców i uczniów a także pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim w nowym roku szkolnym wielu sukcesów. Później pedagog szkolny p. Małgorzata Żmuda udzieliła informacji na temat pomocy materialnej w naszej szkole.
Rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło się spotkaniem klas z wychowawcami.

01.09.2017r.
Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego,
które odbędzie się w poniedziałek (4.09.2017r.) o godz. 9:00.
Przypominamy, że obowiązuje strój galowy!
Informujemy również, iż w tym dniu odbędą się lekcje według poniższego planu.


31.05.2017r.
W godzinach porannych odbyło się spotaknie dyrektorów szkół technicznych w Ministerstwie Edukacji Narodowej z wiceminister edukacji Panią Marzeną Machałek w sprawie zmian w szkolnictwie ponadgimnazjalnym. Jesteśmy na bieżąco!

29.05.2017r.
W poniedziałek odwiedziła naszą szkołę delegacja nauczycieli z Islandii. Celem wizyty było poznanie szkół o proflu technicznym oraz nawiązanie współpracy.

26.05.2017r.
Patryk Kornacki z klasy 2G otrzymał wyróżnienie za najładniej wykonaną piosenkę spośród uczestników z Dzielnicy Praga - Północ Miasta Stołecznego Warszawy w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL-L. Patronat honorowy objęła Pierwsza Dama - Agata Kornhauser - Duda.

17.05.2017r.
 
Konkurs fotograficzny (II edycja)
 
pod hasłem „Wiosna, wiosna, ach to ty…”
 
Sfotografuj wiosenną różnorodność biologiczną w otoczeniu budynku naszej szkoły i weź udział w szkolnym konkursie fotograficznym. Udział polega na przesłaniu zrobionego zdjęcia (opatrzonego imieniem i nazwiskiem oraz klauzulą: Oświadczam, że fotografia jest pracą własną i nie narusza praw autorskich osób trzecich oraz wyrażam zgodę na jej publikację) w dniach 15.05 -15.06.2017r.
 
na e-mail: konkursyzs11@gmail.com

28.04.2017r.
Maturzyści Zespołu Szkół nr 11 im. Wł. Grabskiego pożegnali dziś szkolne mury. Tegoroczni abiturienci odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej, najlepsi otrzymali nagrody a za kilka dni, niektórzy z nich, przystąpią do matury. W uroczystości uczestniczyli: dyrektor szkoły p. Jan Grądzki, nauczyciele, oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Sylwia Snitkiewicz. Uroczystość przygotowała i wykonała kl. 3G pod kierownictwem p. Katarzyny Kurek.

27.04.2017r.
W tym dniu odbyły  się przesłuchania konkursowe do I edycji ogólnopolskiej VII Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej  DACHL-Lieder-Wettbewerb. W przesłuchaniach konkursowych wziął udział Patryk Kornacki z klasy 2G, który wykonał piosenkę Andreasa Bouraniego „Auf anderen Wegen”. Piosenka w wykonaniu Patryka bardzo się podobała, ale konkurencja jest b. duża (do konkursu zgłoszono 90 osób z całego kraju). Trzymamy kciuki za przejście Patryka do finału.

26.04.2017r.
W tym dniu nasza szkoła wzięła udział w pracach zespołu, który opracuje do końca roku szkolnego standardy funkcjonowania samorządów uczniowskich warszawskich szkół. Członkami zespołu będą przedstawiciele warszawskiej społeczności uczniowskiej, grona pedagogicznego oraz przedstawiciele Biura Edukacji i Centrum Komunikacji Społecznej. Projekt realizowany jest w ramach Programu "Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020". Celem pracy jest określenie ram działania samorządów szkolnych, które wzmocnią społeczność szkolną, rozwiną współpracę między uczniami, gronem pedagogicznym i rodzicami oraz wpłyną na rozwój szkoły.

O godz. 18:00 w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów. Dziękujemy za liczne przybycie.

24.04.2017r.
W dniach 18.04-21.04.2017 uczniowie Zespołu Szkół Nr 11 wraz z koleżankami i kolegami z ZS Nr 33, ZS Nr 14, ZS Nr 40 uczestniczyli w edukacyjno-wychowawczym wyjeździe młodzieży Praskich Szkół Zawodowych na Wileńszczyznę. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy historycznej, poznanie zabytków Wileńszczyzny, związków Polski i Litwy oraz związków społeczności lokalnej z Polską. Uczniowie mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania administracji państwowej i lokalnej oraz współpracy z Polską podczas spotkania z Merem Solecznik.
W trakcie czterodniowego pobytu odwiedziliśmy:
-Wilno (kościół św. Piotra i Pawła, rokokowy kościół św. Teresy, barokową cerkiew prawosławną św. Ducha, unicki kościół Bazylianów, barokowy kościół św. Ducha, rynek Starego Miasta, Pałac Prezydencki, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Cmentarz na Rossie)
-Zamek Wielkich Książąt Litewski w Trokach
-Ruiny Rzeczypospolitej Pawłowskiej
-Szkołę w Turgielach
-Pałac w Jaszunach, w którym bywali: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki oraz bracia Śniadeccy

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób
nauczycielom, uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi
składa Dyrektor p. Jan Grądzki.


12.04.2017r.
Dzisiaj odbyło się w naszej szkole Spotkanie Wielkanocne. Jak co roku, spotkaliśmy się w okresie przedświątecznym, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas. Z tej okazji nasi uczniowie, pod opieką p. Małgorzaty Jarosińskiej - Gryciuk,  przygotowali inscenizację słowno- muzyczną., w której uczestniczyli zaproszeni goście m.in.:
Biskup Diecezji Warszawsko Praskiej -  Marek Solarczyk,
Mazowiecki Wicekurator Oświaty - Andrzej Sosnowski,
Przewodnicząca Komisji Edukacji Dzielnicy Praga Północ - Katarzyna Jasińska,
Prezes Stowarzyszenia Kocham Pragę - Jacek Wachowicz,
Dyrektor Oddziału Banku Pekao - Anna Momot,
Prezes Fundacji Rodzina Szkole - Wojciech Starzyński,
Radne Urzędu Dzielnicy: Grażyna Szymańska i Teresa Mioduszewska,
Przewodnicząca Rady Rodziców - Sylwia Snitkiewicz,
Wiceprzewodniczący Rady Rodziców i Prezes Towarzystwa Skautowego Szmaragdowa - Waldemar Kowalczyk
oraz uczniowie i pracownicy szkoły.
Po występie wszyscy zebrani mieli możliwość degustacji tradycyjnych wielkanocnych potraw, przygotowanych przez Radę Rodziców.

10.04.2017r.
O godz. 12:00 odbył się finał Konkursu Matematycznego PANGEA, organizowany przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula. W finale wziął udział Dominik Grzybowski z kl. 3e

07.04.2017r.
Dnia 7 kwietnia odbyły się dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych Targi Edukacyjne w naszej szkole. Celem przedsięwzięcia było umożliwienie uczniom dokonania przemyślanej decyzji w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w targach zaowocowało licznymi wskazówkami, które ułatwią podjęcie decyzji.

05.04.2017r.
Dzisiaj odbył się apel, na którym uczniowie z Zespołu Szkół nr 33 opowiedzieli o Młodzieżowej Radzie Dzielnicy. Młodzieżowe rady funkcjonują w większości dzielnic m.st. Warszawy, a ich przedstawiciele wchodzą w skład Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Pełnią rolę organów konsultacyjnych i doradczych w lokalnym samorządzie. Do ich głównych zadań należy promowanie inicjatyw młodzieżowych, konsultowanie decyzji władz dzielnicy i miasta, kreowanie działań sprzyjających młodzieży i wyrażenie opinii w najważniejszych dla młodych warszawiaków sprawach. Naszą szkołę reprezentują: Julianna Kochanowska oraz Julia Derecka.

03.04.2017r.
Dzisiaj odbyła się lekcja wychowawcza w klasie 4a na temat "Jak założyć firmę i otrzymać dotację z UE? Zasady konstruowania wniosków o dotację na otwarcie działalności gospodarczej". Lekcję poprowadziła p. Joanna Dzięciołowska, Koordynator projektu Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego.

Uczniowie klas drugich (2a, 2e i 2g) odwiedzili Muzeum bł. Ks Jerzego Popiełuszki.

22.03.2017r.
22 marca br. odbyła się w naszej szkole impreza z cyklu „Poznajemy inne kraje”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Muzyka łączy narody”. W jej trakcie przypomnieliśmy sobie największe zagraniczne przeboje oraz poznaliśmy współczesne trendy muzyczne. Również nasi uczniowie pokazali swoje talenty muzyczne, wykonując sławne utwory w językach obcych, których uczymy się w naszej szkole. Prezentacjom muzycznym towarzyszył opracowany na ich podstawie quiz.

17.03.2017r.
21 marca 2017 odbędzie się konkurs ekologiczny "Wodę chronię i oszczędzam".
1. Konkurs plastyczny - "Z ekologią na Ty - woda i ja". Happening plastyczny dla uczniów całej szkoły - prace plastyczne wykonane różnymi technikami (kolaż, grafika, akwarela, szkice węglem).
2. Konkurs wśród uczniów szkoły na hasło ekologiczne związane z oszczędzaniem wody.
3. Gra komputerowa "Wodę chronię i oszczędzam".
4. Przeprowadzenie ankiety wśród uczniów i pracowników szkoły pt: "Błyszczę przykładem i oszczędzam wodę".

7.03.2017r.
Dnia 7 marca uczniowie klasy 3e (II gr) wybrali się na wycieczkę do Informacji turystycznej znajdującej się w PKiN w Warszawie.
Celem i założeniem programowym wycieczki było zapoznanie się z organizacją pracy, bazą danych oraz zakresem informacji turystycznej.

2.03.2017r.
Młodzież Zespołu Szkół Nr 11 wraz z Pocztem Sztandarowym i nauczycielami w dniu 01 marca.2017 wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W uroczystości wzięły udział m.in poczty sztandarowe praskich szkół, przedstawiciele kombatantów, władze i mieszkańcy dzielnicy Pragi Północ. Główne uroczystości odbyły się przy ul. Strzeleckiej 8, przed tablicą upamiętniającą ofiary reżimu komunistycznego, więzione, torturowane i mordowane przez NKWD i WUBP w latach 1944-1948. Następnie wszyscy uczestnicy udali się pod Pomnik Pomordowanych w Praskich Więzieniach upamiętniający straconych w latach 1944-1956 członków organizacji niepodległościowych walczących o wolną Polskę.

1.03.2017r.
Serdecznie zapraszamy na XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny w dniach 10-11 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
9-11 marca - Prezentacje Liceów i Techników. Stoisko nr 103.

1 marca Szkolne Koło PTTK wybrało się do Wrocławia. Zwiedzili piękny wrocławski rynek, następnie przeszli do starego więzienia. Jednym z punktów  wycieczki był Ostrów Tumski, gdzie oglądali Archikatedrę św. Jana Chrzciciela oraz weszli na Sky Tower by podziwiać panoramę Wrocławia (wysokość tego budynku mieszkalnego wynosi 212metrów, czyli 50 pięter).

7.02.2017r.
Bohateron - włącz historię!
Otrzymaliśmy podziękowanie za zaangażowanie w realizację I edycji ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji historycznej. Akcja miała na celu wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw  patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej. Na pewno weźmiemy udział w akcji w przyszłym roku.

6.02.2017r.
Uczniowie naszej szkoły wzraz z p.Joanną Deperas wzięli dziś udział w gali konkursu historycznego Patria Nostra. Ich prace możecie zobaczyć w poniższych linkach. Numer prezentacji to 78.

3.02.2017r.
Szkolne koło wolontariatu zorganizowało zbiórkę zabawek, gier planszowych, edukacyjnych oraz książek dla dzieci z Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym.

16.01.2017r.
Już po raz drugi wzięliśmy udział w akcji „ZŁÓŻ SERCA DO HOSPICJUM” organizowanej przez Małopolskie Hospicjum Dziecięce w Krakowie.

11.01.2017r.
Dzisiaj odbyła się IV Olimpiada Wiedzy o Turystyce. Zawody II stopnia. Etap ogólnopolski.

10.12.2016r.
Dzisiaj rozegrano mecz siatkówki w ramach Międzyklasowych Rozgrywek w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora.

9.12.2016r.
Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne wraz z p. Kujawą wybrało się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzili Stare Miasto, Rynek. Wzięli udział w warsztatach robienia ozdobnych pierniczków w Muzeum Toruńskiego Piernika. Udali się do Planetarium na seans pod tytułem "Gwiazda Betlejemska". Wrócili do Warszawy cali i zdrowi, oraz planują następne wycieczki. 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego