Aktualności - Zespół Szkół Nr 11

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności
15.03.2019r.
Klasa 4G zwiedziła Muzeum Warszawskiej Pragi.

14.03.2019r.
Dziś uczniowie naszej szkoły (38 osób) obejrzeli w Teatrze Palladium spektakl "Pan Tadeusz". W sali wypełnionej po brzegi mogliśmy przypomnieć sobie ten niezwykły utwór Adama Mickiewicza. Gra aktorska zachwyciła wielu uczniów, którzy pierwszy raz mogli zobaczyć adaptację poematu.

13.03.2019r.
13 marca odbył się etap szkolny XXIII Ogólnopolskiego Konkurs Wiedzy Biblijnej. W zmaganiach wzięło udział 16 uczniów. Tematyka dotyczyła treści Księgi Wyjścia i Listu św. Pawła do Rzymian.

06-09.03.2019r.
W dniach 6 - 9 marca odbyły się Targi edukacyjne w Pałacu Kultury i Nauki.

07.03.2019r.
Tylko do jutra można zgłosić swój udział w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.
ETAP SZKOLNY KONKURSU - ŚRODA 13 MARCA - GODZ. 12.45 - SALA 63.
Za najlepsze wyniki w etapie szkolnym podwyższam ocenę z religii. W drugim etapie czekają atrakcyjne nagrody, m.in. zagraniczne wycieczki.
Należy przeczytać Księgę Wyjścia oraz List św. Pawła do Rzymian.

05.03.2019r.
Drogi Absolwencie!
Przypominamy, że 07.03.2019 r. (czwartek!) jest ostatnim dniem dokonania opłaty z tytułu przystąpienia do egzaminu maturalnego.
Szczegóły dotyczące opłat znajdziesz tu https://oke.waw.pl/artykuly/podglad.php?id_artykulu=3201
Pamiętaj, że potwierdzenie opłaty musisz również wysłać/dostarczyć również do szkoły!

W ramach uzyskiwania przez szkołę certyfikatu varsavianistycznego klasa 2G odkrywała dziś zakamarki Traktu Królewskiego.

Dzięki uprzejmości braci mniejszych kapucynów z ul. Miodowej mogliśmy wejść do Kaplicy Królewskiej i z bliska zobaczyć sarkofag króla, którego ciało przeniesiono na Wawel. Serce pozostało w Warszawie i znajduje się w kościele Przemienienia Pańskiego na Miodowej. Sam król sprowadził zakon kapucynów do Polski w XVII wieku i ufundował kościół i klasztor. Słowo "capuccio" pochodzi z języka włoskiego i oznacza kaptur, który noszą "brązowi" zakonnicy.
W Kaplicy Królewskiej znajdują się także szczątki (wnętrzności) króla Augusta II Mocnego.

01.03.2019r
SŁOWA MAJĄ MOC, pod taką nazwą ruszył w naszym technikum szkolny program edukacyjno-rozwojowy z wykorzystaniem gry scrabble. Scrabble jest grą, która poszerza zasób słownictwa, świadomość językową, umiejętność planowania i liczenia, dlatego wspomaga procesy edukacji i socjalizacji.
Rozpoczynamy Szkolną Ligę Scrabble - rozgrywki międzyklasowe w systemie pucharowym!

Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pan Dyrektor wygłosił krótką przemowę, rozdano nagrody za frekwencję oraz szkolny konkurs "Wybitni przedstawiciele polskiego handlu na 100-lecie niepodległości".

28.02.2019r.
W tym dniu odbywały się Targi edukacyjno-zawodowe w Markach. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć naszej szkoły. Targi cieszyły się wielką popularnością.  Po południu w naszej szkole odbył się dzień otwarty, na który przyszło bardzo dużo osób. Na dodatek nasza wspaniała żeńska drużyna zajęła I miejsce w dzielnicowych rozgrywkach w piłce siatkowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

26.02.2019r.
Klasa 3e na wycieczce "Śladami zabytków Pragi" wpisanych do rejestru wojewódzkiego konserwatora zabytków.

21.02.2019r.
Dzisiaj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

19.02.2019r.
Klasa 1e wzięła udział w warsztatach pt. Warszawa - tygiel kultur i religii w Domu Spotkań z Historią.  
Szkolny konkurs na "Naładniejszą kartkę walentynkową" rozstrzygnięty! Oto wyniki!
I miejsce - Karolina Drewnowska kl. 3g
II miejsce - Paulina Januszewska kl. 1g oraz Marta Wronkowska z kl. 2g
III miejsce - Aleksandra Chraniuk z kl. Ia

18.02.2019r.
Klasa 4e z nauczycielem geografii zwiedzila wystawe pt. "Nowe zabytki Mazowsza".

14.02.2019r.
Klasa 2C odwiedziła Targi Reklamy "Remadays 2019", a w szkole odbył się konkurs na "Najładniejszą kartkę walentynkową w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i polskim". Uczniowie klas 1C oraz 3A wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem skype'a na języku angielskim.

12.02.2019r.
Naszym gościem była dziś Pani dr Magdalena Świtała z Uczelni Handlowo-Technnicznej w Warszawie. Poprowadziła w klasie 1C warsztaty "Jak się uczyć, żeby się nauczyć". Uczniowie dowiedzieli się m.in. o rodzajach pamięci, technikach skutecznego przyswajania wiedzy oraz sprawdzili, ile cyfr są w stanie zapamiętać.

6.02.2019r.
Uczniom i absolwentom przypominamy, że 07.02.2019 r. jest ostatecznym dniem dokonywania zmian i składania deklaracji maturalnych.

31.01.2019r.
Kolejny sukces uczennicy z Grabskiego! Weronika Misiak, z klasy 2A, dostała się do drugiego etapu Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania!
Trzymamy kciuki za finał. 🙂

Cezary Bogucki (3A/C), Jakub Frok (2C), Weronika Kaszczyc (1C), Karolina Niewola (3A/C) i Maksymilian Radkiewicz (1C) znaleźli się wśród 314 najlepszych uczestników IX Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową!

24.01.2019r.
Sukces Magdaleny Rasińskiej z klasy 3A! Nasza uczennica zajęła 40 miejsce w okręgu mazowieckim i razem z ponad 200 innymi uczniami przeszła do centralnego etapu Olimpiady Przedsiębiorczości!

22.01.2019r.
Dziś w naszej szkole obchodzimy Dzień Handlowca. W jego ramach p. Edyta Kochlewska z portalu dlahandlu.pl wygłosiła prelekcję "Technik handlowiec i co dalej?". Uczniowie klas 1C, 2C i 3C zapoznali się m.in. z możliwościami jakie daje rynek pracy w Polsce i szansami zatrudnienia dla zawodu technika handlowca.
Główną częścią tegorocznego Dnia Handlowca w naszej szkole był wykład "Uwarunkowania pracy w handlu" połączony z warsztatami. Zajęcia poprowadziły trenerki z Akademii Umiejętności Eurocash.

21.01.2019r.
Tydzień temu zakończyły się rozgrywki dzielnicowe w piłce koszykowej. Nasze drużyny po zaciętej rywalizacji zajęły odpowiednio chłopcy miejsca 7 - 8 a dziewczęta miejsce IV. Dziękujemy za udział i liczymy na dalsze sukcesy.

20.01.2019r.
Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym "Mój pupil". Wasze zdjęcia wysyłajcie na adres: mojpupil2019@gmail.com. Czekamy do 17 lutego! Nagrodą w Konkursie są bony do Empiku.

19.01.2019r.
Klasy trzecie wzięły udział w zajęciach z doradztwa zawodowego przeprowadzonych we współpracy z OHP Warszawa. Uczniowie rozwiązali kwestionariusz zainteresowań zawodowych. Wyniki i wnioski z tych ankiet poznają w przyszłym tygodniu.

11.01.2019r.
Klasa 1C razem, ze swoim wychowawcą, wzięła dziś udział w warsztatach "Odzyskana". Zajęcia w warszawskim Domu Spotkań z Historią były poświęcone 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wyglądało życie codzienne w Warszawie w dwudziestoleciu międzywojennym i dlaczego stolica Polski była nazywana "Paryżem północy".

W naszej szkole ruszył konkurs "Wybitni przedstawiciele polskiego handlu na 100-lecie niepodległości". Polega on na przygotowaniu - dowolną techniką- pracy, poświęconej osobom związanym z polskim handlem na przestrzeni dziejów.

8.01.2019r.
W naszej szkole przeprowadzono dziś eliminacje szkolne Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas 2A, 2C i 3AC.

4.01.2019r.
W dniach 04.01-09.01.2019 pani psycholog nie będzie w pracy z powodu uczestnictwa w szkoleniu. Zaprasza w czwartek, 10.01.2019 w godzinach 11:30 -14:00 ( wcześniej - dyżur na egzaminie zawodowym w technikum przy ul. Szanajcy).

2.01.2019r.
Klasa 3e na imprezie klasowej integracyjnej łączącej wyjście świąteczne z nauką gry w kręgle.
Impreza odbyła się 19 grudnia 2018r w restauracji PRAWY BRZEG i centrum rozrywki HULA KULA - zakończona sukcesem.

Nasza szkoła dołączyła do grona kilkudziesięciu szkół w Polsce, w których realizowany jest projekt „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”. Projekt obejmuje 15-godzinny cykl zajęć, podczas którego omawiane są między innymi takie tematy jak: etapy planowania
finansowego, wpływ podejmowania decyzji na osobistą sytuację finansową czy wpływ wykształcenia na wysokość dochodów.

Ruszyły zgłoszenia do Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. Chętne osoby mogą zgłaszać się do Pana prof. Kamila Olaka. Zapisy do końca stycznia!

22.12.2018r.
Jak co roku spotkaliśmy się na Ratuszowej, w naszej szkole, by w przyjaznej - niektórzy Goście twierdzili, że rodzinnej - atmosferze, połamać się opłatkiem.
Dziękujemy za wspólne świętowanie: naszym Gościom - przyjaciołom naszej szkoły, rodzicom, emerytowanym nauczycielom, pracownikom obsługi, nauczycielom oraz uczniom.
Życzymy wam wszystkim wiele serdeczności, zdrowia, zadowolenia z pracy i życia osobistego oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku!

Natalia Wójcik zajęła pierwsze miejsce w województwie mazowieckim w Konkursie Maks Matematyczny!

19.12.2018r.
Nasza szkoła wsparł podopiecznych Praskiego Centrum Pomocy Bliźniemu "Monar - Markot" i podzielili się tym, czym mogli z bardziej potrzebującymi od nas samych!!! Zebrana żywność, i inne produkty widoczne na zdjęciu, zostały dostarczone do domu na ul. Kijowską 22.

18.12.2018r.
Klasy 1C i 2C wybrali się na wycieczkę do Torunia. Uczestniczyli w warsztatach czerpania papieru i kaligrafii; wzieli udział w warsztatach z e-handlu oraz zajęciach z savoir-vivru na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Odbyli również warsztaty piekarnicze z Żywym Muzeum Piernika, zwieli toruńską starówkę i Centrum Popularyzacji Kosmosu - Sla Geodium. Uczniowie poznali sporo ciekawostek na temat naszej planety i mogli samodzielnie wybrać eksperymenty, które przybliżyły im zagadnienia z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii.

17.12.2018r.
Nasza młodzież, w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu, kolęduje z zespołem Pektus w szpitalu dziecięcym w Dziekanowie Leśnym.

13.12.2018r.
Wolontariusze z kl. 4 g uczestniczyli w spotkaniu przyjaciół Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie z Jego Eminencją, ks. kard. Kazimierzem Nyczem, Metropolitą Warszawy. Po podziękowaniach wszystkim, Ksiądz Kardynał podzielił się z uczestnikami spotkania opłatkiem i zaprosił na poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Centrum Opatrzności Bożej za zaproszenie i gościnne przyjęcie!

11.12.2018r.
Już poraz kolejny braliśmy udział w akcji "Szlachetna paczka". W tym roku pomogliśmy naszym podopiecznym, czyli: Pani Asi, Pan Pawłowi oraz pięciorgu ich dzieci: Wiktorii, Igorowi, Alexowi, Nikodemowi i Nikoli. Wszyscy serdecznie dziękują za okazaną pomoc i serce! Nasi uczniowie mają wielkie, wrażliwe serca.

10.12.2018r.
10.12.2018 roku na terenie szkoły odbyła się prelekcja pt. „Atrakcyjność turystyczna Egiptu". Prelekcję dla uczniów klas pierwszych i czwartych poprowadziła pani Małgorzata przewodnik turystyczny i nauczyciel. Młodzież z wielkim zaangażowaniem wysłuchała prelekcji i wyraziła zainteresowanie uczestnictwem w organizowanych cyklicznie spotkaniach.

07.12.2018r.
Wczoraj w naszej szkole odbył się Mikolajkowy konkurs matematyczny. Uczniowie zmierzyli się z kilkunastoma zadaniami. Do ich rozwiązania potrzebne były : logiczne myślenie, spryt i błyskotliwość umysłu.

06.12.2018r.
Dzisiaj odbyła XIV Olimpiada Przedsiębiorczości, eliminacje szkolne oraz apel na którym pan dyrektor wręczył medale za udział w XXX Biegu Niepodległości oraz rozdał słodkości z okazji mikołajek.

05.12.2018r.
Uczniowie klasy 2e uczestniczyli w pełnej atrakcji "Mikołajkowej"wycieczce do Hangaru 646 .Tam pod okiem instruktorów młodzież uczyła się bezpiecznie bawić na trampolinach, pokonywały różne ścieżki sprawnościowe, skakali z platform i wykonywali przeróżne akrobacje. Wracali zmęczeni i bogaci w nowe doświadczenia, planując już kolejną wycieczkę.
Klasa 1C, razem ze swoim wychowawcą, wzięła dziś udział w warsztatach: "Komunikacja interpersonalna w handlu". Zajęcia odbywały się na Wydziale Nauk Społecznych SGGW w Warszawie.

03.12.2018r.
Klasa 3g wzięła udział w kampanii profilaktycznej na temat działania alkoholu na organizm i ryzyka szkód w kontekście prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Jestem odpowiedzialny potrafię odmawiać. Forma wykładów, zajęcia praktyczne, symulacje wypadków, pierwsza pomoc i spotkania z ciekawymi osobami.

30.11.2018r.
Klasa 1e wzięła udział w wycieczce do Muzeum Zamku Królewskiego.
To już ostatni dzień praktyk, a co za tym idzie każda specjalizacja miała podsumowanie całej zdobytej wiedzy i umiejętności w czasie trwania stażu. Spotkania i rozmowy z ekspertami oraz mentorami, którzy wspierali proces kształcenia zawodowego. Na koniec uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość uczestniczyć w uroczystym zakończeniu.

29.11.2018r.
W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką "Cała Polska czyta dzieciom" uczniowie klasy 3e we wszystkich grupach , w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytali dzieciom bajki.
W przedostatni dzień  praktyk w Grecji sporo się działo. Turyści mieli zajęcia z przygotowania i organizacji konferencji z perspektywy zarówno hotelu jak i organizatora. Druga część zajęć poświęcona była kalkulacji imprez turystycznych. Ekonomiści natomiast poznawali strategię promocji i dystrybucji obowiązującą w firmie. Prowadzili badania marketingowe i analizowali dostarczone wyniki badań w arkuszu kalkulacyjnym.

28.11.2018r.
Klasy 1C i 2C kolejny raz uczciły 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie zwiedzili wystawę "Historia. Wizja. Rozwój" przygotowaną z okazji tej wyjątkowej rocznicy w Centrali Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. W tym dniu odbyło się również spotkanie z ekspertem z ZUS.
Dzisiaj dzień był pełen atrakcji dla naszych stażystów. Turyści odwiedzili greckie biuro turystyczne Baras Travel w Larisie, gdzie zapoznali się z zasadami jego funkcjonowania, otrzymali informacje o głównych produktach oferowanych przez biuro Baras Travel takich jak: imprezy lotnicze, imprezy autokarowe w Grecji i na całym świecie, bilety promowe, bilety lotnicze oraz wynajem autokarów. Ekonomiści natomiast mieli wizytację w hurtowni o nazwie Kaba Poton w miejscowości Nei Pori, gdzie dowiedzieli się jak funkcjonuje przedsiębiorstwo i jego poszczególne działy, jak ze sobą współpracują, jaki jest przepływ dokumentacji oraz jakie mają obowiązki – księgowość, zaopatrzenie i logistyka. Na koniec udało  się jeszcze zwiedzić Thessaloniki.

27.11.2018r.
Nasza uczennica - Anna Niedzieska z klasy 2a - otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Ania jest na praktykach w Grecji, stypendium odebrała jej mama Gratulujemy!
Kolejny aktywny dzień praktyk w Grecji. Przedpołudniem uczniowie zwiedzili miasteczko w górach – Stary Pantaleimon , gdzie w małym sklepiku odkrywali nowe smaki z otaczających go lasów – miód z kasztana, miód z owoców koumaro czy grecką herbatę. Popołudniu natomiast zgodnie z programem uczestniczyli w praktykach w podziale na swoje specjalizacje. Ekonomiści mieli wykład z greckim księgowym podzielony na dwie części. W pierwszej omówiony został system podatkowy w Grecji a w drugiej mieli podstawowe informacje o zasadach zatrudnienia w Grecji.

26.11.2018r.
Grecja. Turyści utrwalali i poszerzali informacje nt. systemu rezerwacyjnego MerlinaX oraz przygotowywali pilotaż wycieczki do Starego Pantaleimonu. Ekonomiści natomiast przygotowywali analizę finansową przedsiębiorstwa, sporządzali biznesplan dla biura rachunkowego i wyliczali wynagrodzenie pracowników w systemie czasowo-prowizyjnym oraz ceny i marże. Po pracy siedzącej, przyszedł czas się trochę poruszać i poćwiczyć nie tylko umysł pod okiem opiekuna.

25.11.2018r.
W niedziele uczniowie wybrali się do miejscowości Kalambaka i „zawieszonych między niebem a ziemią” Meteorów oraz wybudowanych na nich prawosławnych klasztorach, które od 1981r. wpisane są na listę zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzili też pracownie ikon, w której dowiedzieli się jak w tradycyjny sposób pisze się ikony bizantyjskie.

24.11.2018r.
Po aktywnym tygodniu praktyk, przyszedł czas na odpoczynek i relaks. Sobotę młodzież spędziła na odwiedzeniu Edessy i spacerze pod przepięknymi wodospadami, z których słynie to miasto. Następnie pojechali do naturalnych term znajdujących się w mieście Pozar, u podnóża gór Kaimaktsalam, na granicy z byłą Jugosłowiańską Republiką Macedonii. Przez część wyjazdu, nasi „turyści” prowadzili pilotaż opowiadając o ciekawostkach, które mijali podczas wycieczki. Wieczorem był czas na rozgrywkę ping ponga.

23.11.2018r.
Klasy 1a i 2a wzięły udział w wykładzie pt. Dobry zwyczaj nie pożyczaj zorganizowany przez Uczelnię Łazarskiego.
Nasze reprezentantki do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Jessika Wojciechowska z kl. 1a oraz Patrycja Juszczak z kl. 2g złożyły dzisiaj uroczyste ślubowanie.

W tym czasie ekonomiści tworzyli pisma służbowe w języku angielskim, pisma dotyczące zamawiania produktów i usług firmy. Zapoznali się także z zasadami zawierania umów handlowych i opracowywali plan marketingowy, plan zatrudnienia i analizę SWOT. Turyści poznawali techniki obsługi klienta biura turystycznego i zdobywali praktyczne umiejętności w obsłudze systemu rezerwacyjnego MerlinX.

22.11.2018r.
Dzisiaj przed południem nasi stażyści zwiedzili górskie miasteczko Litochoro i jego największą atrakcję, czyli wąwóz rzeki Enipeas. Nasi Turyści prowadzili tę wycieczkę na Olimp w ramach praktyk i spisali się rewelacyjnie. Ekonomiści i informatycy odbyli swoje praktyki po powrocie z wycieczki.

27.11.2018r.
W naszej szkole odbyła się Olimpiada pt. "Co wiesz o ZUS-ie?" - etap szkolny. Udział wzięli uczniowie klas pierwszych.

21.11.2018r.
Dzisiaj dzień pełen aktywnych praktyk! Ekonomiści pracowali pod nadzorem opiekuna, który zapoznał ich z zasadami prowadzenia i przechowywania teczek personalnych, ochroną danych osobowych oraz archiwizacją dokumentów kadrowych. Tworzyli Rejestr Kosztów, Przychodu oraz KPIR. Turyści pracując najpierw indywidualnie a następnie w zespole przygotowywali programy wycieczek fakultatywnych bazując na materiałach Polsko i obcojęzyczne.

20.11.2018r.
Dzisiaj pełną parą uczniowie przystąpili do czynnych praktyk. Ekonomiści przygotowywali korespondencję służbową i wykonywali operacje w programie MS Access tworząc bazy danych. Obsługa ruchu turystycznego przygotowali program i prezentację spotkania organizacyjnego dla klientów hotelu. Na zakończenie zostały omówione przepisy prawne i uwarunkowania rynkowe funkcjonowania biura turystycznego w Grecji.

Bierzemy udział w akcji Czytaj PL. To największa akcja czytelnicza w kraju, a być może także i na świecie. W tym roku już po raz drugi, dzięki zaangażowaniu Instytutu Książki plakaty Czytaj PL trafiły do 1000 szkół ponadpodstawowych w całej Polsce! To kolejna edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie 1000 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju mogą tym samym zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
Ponadto 1000 uczniów zostało Ambasadorami akcji w swoich szkołach i otrzymało bezpłatnie koszulki, które służą promocji czytelnictwa oraz umożliwiają dostęp do akcji dzięki umieszczonemu na nim qr - kodowi. Autorem zamieszczonych na nich projektow jest Paweł Król.
Do udziału w akcji zachęcali uczniów popularni vlogerzy: Historia bez cenzury i EMCE. Na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród.

Uczniowie klas: 2c, 2a i 1a uczestniczyli w lekcjach dotyczących polskiej Konstytycji oraz członkostwa Polski w UE. Zajęcia prowadził prawnik że Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy w ramach VI edycji Tygodnia Konstytucyjnego.

19.11.2018r.
Nasza młodzież szczęśliwie dotarła do Grecji. W dniu dzisiejszym wzieli udział w spotkaniu organizacyjnym oraz w szkoleniu BHP, na którym zapoznali się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Otrzymali od organizacji przyjmującej Olympus education słowniczki polsko-greckie, aby mogli sami przełamywać bariery, poszerzać swoje horyzonty językowe i móc porozumiewać się z osobami, które będą ich szkolić. Zapoznano uczniów też z regulaminem praktyk i hotelu oraz w swoich specjalizacjach omówili organizację stanowisk pracy.

15.11.2018r.
Wczoraj odbyła się wieczornica zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

14.11.2018r.
W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dzielnicowych rozgrywkach w piłkę ręczną. Rozegraliśmy trzy spotkania i po zaciętej walce jak to zawsze bywa w piłce ręcznej do dalszych rozgrywek nie awansowaliśmy. Wszystkim zawodnikom dziękujemy i życzymy sukcesów.

13.11.2018r.
Klasa 2e podczas przygotowania zdrowego śniadania ,świętując 8 listopada czyli Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. Nasi uczniowie byli wolontariuszami podczas obchodów Dnia Niepodległości.

09.11.2018r.
Nasza szkoła włączyła się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości - Świętujemy Niepodległą. O godz. 11:11 odśpiewaliśmy hymn państwowy.

06.11.2018r.
W ostatnią sobotę października dziewczęta naszej szkoły wzięły udział pierwszy raz w zawodach które odbywają się cyklicznie co roku w piłce siatkowej z cyklu OD SKS-u do AZS-u. Rozegraliśmy trzy spotkania z różnym skutkiem i ostatecznie zajęliśmy miejsce od 5 do 8. Mamy jeszcze nad czym pracować i co zdobywać. Najbliższe zawody to rozgrywki dzielnicowe.

W październiku nasza szkoła wzięła pierwszy raz udział w zawodach dzielnicowych z piłki nożnej dziewcząt. Nasze uczennice po zaciętych bojach zajęły ostatecznie II miejsce i zostały wicemistrzyniami dzielnicy Pragi - Północ.

05.11.2018r.
Za nami kolejny cykl warsztatów z cyklu "Start do kariery". Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie drugi rok z rzędu. W tym roku w zajęciach z doradztwa zawodowego wzięli udział uczniowie klas 1C, 1G, 2A, 2C, 3AC oraz 4A, 4E i 4G.
Klasa 1C wzięła dziś udział w nietypowej lekcji w Centrum Wielokulturowym w Warszawie. Warsztaty "Jesteśmy różni, a tacy podobni" miały wzmocnić postawy tolerancji i przypomnieć uczniom o poszanowania dla drugiego człowieka.

04.11.2018r.
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się mobilne targi pracy.

31.10.2018r.
Uczniowie z klasy 1a w dniu dzisiejszym zaangażowali się w porządkowanie dookoła Pomnika ku czci Pomordowanych w Więzieniach Praskich przy ul. Namysłowskiej. Uczniowie zapalili znicze i złożyli wieniec.

29.10.2018r.
Drużyna z klas 1C i 2C pod opieką prof. K. Olaka wygrała ogólnopolski konkurs "100 dobrych uczynków na 100-lecie niepodległości". Nagrodą jest dofinansowanie do tygodniowego wyjazdu na Roztocze.

26.10.2018r.
Uczniowie kl. 1e wraz z opiekunkami: prof. M. Skup, J. Deperas oraz E. Pawłowską przedstawili pacjentom Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym montaż słowno- muzyczny z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dzisiaj odbył się Mobilny Kiermasz Pracy organizowany przez Ochotnicze Hufce Pracy. Na wszystkich przerwach od godziny 10:00 uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertami pracy adresowanymi do młodzieży. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na stanowisko OHP zlokalizowane na parterze, na przeciwko wejścia do szkoły.

24.10.2018r.
Dnia 24 października uczniowie naszej szkoły wraz w uczniami techników praskich wzięli udział w biegu okolicznościowym zorganizowanym z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Każda ze szkół przygotowała drużynę liczącą minimum 12 osób, która to drużyna miała do pokonania dystans 3000 m. Łącznie jedna szkołą pokonała odległość 36 kilometrów, a wspólnie przebiegli ponad 100 kilometrów.

Jak co roku w październiku grupa maturzystów pielgrzymowała do tronu Matki Bożej, Królowej Polski na Jasną Górę.

23.10.2018r.
Nasze Uczennice z 2 a i 3a znalazły się w finale Vll ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, który odbył się 19 października 2018 roku na Politechnice Białostockiej. Gratulujemy!

W naszej szkole obchodziliśmy dzisiaj Dzień Papieski. W tym dniu nasze rozważania i działania chcemy zogniskować wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
  1. W bieżącym roku przeżywać będziemy 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły (4 lipca 1958r. papież Piusa XII mianuje ks. Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej; 28 września 1958 roku zostaje udzielona Karolowi Wojtyle sakra biskupia)
  2. W tym roku obchodzimy także rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego – działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku.
  3. Dzień Papieski będziemy też niewątpliwie przeżywać w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości.
Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.

22.10.2018r.
W sobotę 20 października 2018r. w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania PAN, w obecności Prof. dr hab. inż. Macieja Krawczaka uroczystą inauguracją rozpoczęła się 7 edycja specjalistycznych studiów podyplomowych Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Uroczystość zaszczycili:
  • Pani Barbara Krępska - Naczelnik Biura Edukacji m. st. Warszawy
  • Pan Jan Grądzki - Dyrektor Zespołu Szkół nr 11 w Warszawie
  • Pan Jarosław Feliński - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych
  • Pani Justyna Aniszewska - Członek Zarządu i Skarbnik SIODO
  • Pan dr Włodzimierz Kuzak - Dziekan Wydziału WIT WSISiZ
Pan Rektor w okolicznościowym wystąpieniu określił znaczenie INFORMACJI i zasad ochrony danych osobowych we współczesnej technologicznie zaawansowanej rzeczywistości, ze szczególnym uwzględnieniem roli inspektorów ODO. Podkreślając wagę nowego zawodu i systematyczność Uczelni w realizacji kształcenia IODO, podkreślił wielowątkowość wyzwań i konieczność zdobywania wysokich kompetencji zawodowych w świetle RODO i przepisów krajowych.

Pan Jan Grądzki Dyrektor ZS nr 11, wskazał na nowa inicjatywę SIODO i Technikum w wymiarze projektu edukacyjnego policealne studium TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI, które we współpracy z SIODO zostanie zgłoszone odpowiednim organom, do realizacji w przyszłym roku szkolnym.
Podkreślił rolę Inspektorów ODO jako menedżerów zarządzających i techników wspierających pracę zespołów odpowiedzialnych za realizację prawa ochrony danych osobowych w organizacjach.

Kolejnym mówcą była Pani Barbara Krępska - Naczelnik Biura Edukacji m. st. Warszawy, która wystąpieniem wspierającym zarówno przedstawiony projekt, jak również w nadziei na wsparcie dotychczasowych działań inspektorów w placówkach oświatowych podzieliła zapał i potrzebę kształcenia specjalistów ODO. Dostrzegając konieczność usystematyzowania wiedzy i kompetencji, a w perspektywie pożytecznych kwalifikacji zawodowych życzyła wszystkim słuchaczom wytrwałości i powodzenia w procesie edukacji.

Dziekan WIT WSISiZ Pan dr W. Kuzak, podkreślił zalety programu i wymagania stawiane słuchaczom oraz pełne zaangażowanie dedykowanej kadry wykładowców z wieloletnim doświadczeniem w działaniach na rzecz kształcenia specjalistów bezpieczeństwa danych i informacji.

Wystąpienia podsumował akt podpisania Porozumienia o współpracy SIODO i ZS nr 11.

Podsumowaniem uroczystości było zdanie wygłoszone przez Pana Jarosława Felińskiego Prezesa SIODO -
bezpieczeństwo to wiedza, a "dobra wiedza to dobra praca i przyszłość", które było cytatem i parafrazą słów Pana Prof M. Krawczaka.

19.10.2018r.
Klasy maturalne uczestniczyły w Targach Pracy i Przedsiębiorczości w Pałacu Kultury i Nauki. Targi to niepowtarzalna okazja na spotkanie się osób poszukujących pracy z pracodawcami. W tegorocznych targach wzięło udział 130 wystawców, zaprezentowali oni blisko 7.000 ofert pracy lub stażu w różnorodnych zawodach i branżach.

16.10.2018r.
W tym dniu obchodziliśmy Dzień Papieski, który przebiegał pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa"– to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. W tym dniu nasze rozważania i działania skoncentrowaliśmy się wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II ( 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły oraz rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową ) i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Delegacja klasy 1a, wraz z wychowawczynią, złożyła kwiaty na grobie patrona - Władysława Grabskiego.

15.10.2018r.
W miniony poniedziałek, 15 października, w naszej szkole obchodziliśmy jubileusz 85-lecia istnienia szkoły oraz Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św. celebrowanej przez Jego Ekscelencję Biskupa Romualda Kamińskiego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Joanna Fabisiak - posłanka na Sejm RP, Marek Borowski - senator RP, Zbigniew Cierpisz - Zastępca Burmistrza, Ryszard  Kędzierski - Przewodniczący Rady Dzielnicy, Joanna Posielska - Główna Specjalistka Biura Edukacji, Ks Zbigniew Kloch - Proboszcz parafii, Anna Osypiuk - Prezes ZNP Warszawa Praga, Bożena Sołdek - przedstawiciel NSZZ Solidarność, Anna Zaremba-Michalska, Mirosław Zaremba -Wydawnictwo Literackie,Oficyna Literacka Noir Sur Blanc, Jacek Wachowicz - Przyjaciel Szkoły, Prezes Stowarzyszenia Kocham Pragę, Andrzej Szymański - Prezes Warszawskiej Izby Turystyki, Andrzej Żukowski - Wiceprezes Izby Turystyki RP, Katarzyna Kaczmarska i Mirosław Gleb ze Stowarzyszenia Mediów Polskich, Katarzyna Malesa - Dyrektor Departamentu kadr - Regent Warsaw Hotel, Jolanta Wilk - Dyrektor szkoły Cosinus, Paulina Wawer - przedstawiciel Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Rada Rodziców: Monika Gościniak, Iwona Orlikowska, Katarzyna Drewnowska, emerytowani nauczyciele i pracownicy  na czele z Panią dyrektor Marią Kwitowską oraz nauczyciele,uczniowie i pracownicy administracji i obsługi.
Uroczysty apel odbył się na korytarzu pierwszego piętra, który na ten dzień przybrał odświętny wygląd. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Jan Grądzki, który nakreślił kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz złożył życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty, pamiątkowe upominki i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Były przemówienia, wiersze, piosenki, wiadomości z życia szkoły i humorystyczne scenki traktujące o szkole.
8.10.2018r.
W dniach 5-7 października klasa 1C wraz ze swoim wychowawcą pojechali na wycieczkę integracyjną do Lublina. W programie było wiele atrakcji m.in. warsztaty antydyskryminacyjne w Ośrodku "Brama Grodzka" , wizyta w obozie koncentracyjnym na Majdanku, warsztaty w Muzeum Cebularza, wycieczka Podziemną Trasa Turystyczną, w trakcie której uczniowie poznali historię XVIII - wiecznego handlu żydowskiego w Lublinie oraz warsztaty "W miasteczkowym zakładzie fryzjerskim – rzecz o przedwojennej urodzie i higienie" w Muzeum Etnograficznym w Lublinie.

4.10.2018r.
Dzisiaj klasa 1a uczestniczyla w prelekcji WŁADYSŁAW GRABSKI – CZŁOWIEK NA MIARĘ SWOICH CZASÓW, która odbyła się w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej. Prezentacja poświęcona była życiu oraz działalności politycznej Władysława Grabskiego – najsłynniejszego ekonomisty okresu międzywojennego. Przybliżyła ona historię odrodzenia naszej waluty narodowej po I wojnie światowejk, ukazując losy gospodarcze II RP
w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości.

3.10.2018r.
Nasza szkoła włączyła się do akcji„Cała Polska czyta dzieciom” – której głównym celem jest zachęcanie dzieci do częstszego obcowania z książką oraz do wspólnej lektury z młodzieżą naszego Technikum. W roli głównej uczniowie klasy 3e. "Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, wrażliwych i szczęśliwych ludzi".

Nasze uczennice z IIa i IIIa zakwalifikowały się do finału VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy.

28.10.2018r.
Klasy 1C, 2A i 3A/C wzięły udział w wycieczce historycznej po Pradze z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

21.09.2018r.
Klasa 4g wybrała się na wycieczkę po Starówce. Nauczyciele przedmiotów zawodowych zorganizowali grę miejską pt.: "Poznajemy różne lokale i usługi gastronomiczne". Natomiast klasa 1e chętnie wzięła udział w akcji sprzątania świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”, natomiast turyści wyruszyli na wycieczkę dydaktyczną z przewodnikiem pt. "Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości".

20.09.2018r.
W dniu 20 września klasa 4A obejrzała film historyczny "Dywizjon 303". Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z heroiczną i bohaterską kartą w dziejach polskiego oręża w czasie II wojny światowej i jednocześnie doszlifowania swoich umiejętności w zakresie języka angielskiego.

19.09.2018r.
W środę 19.09. odbyło się spotkanie z panem Stefanem Czernieckim - podróżnikiem, autorem książek podróżniczych, który opowiedział o swojej wyprawie w Himalaje wraz ze swoim ojcem - alpinistą. W prelekcji uczestniczyły klasy o profilu technik obsługi turystycznej oraz technik hotelarz.
Klasa 4g zwiedziła dzisiaj Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie.

18.09.2018r.
Nasze uczennice z klasy 2a i 3a wzięły udział w VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. Wszystkie zakwalifikowały się do ii etapu. Serdecznie gratulujemy!

Klasa 3e zwiedziła Muzeum Azji i Pacyfiku. Uczniowie mieli możliwość poznania świat gier i zabaw azjatyckich z m. in. z Japonii, Mongolii, Malezji czy Chin.

15.09.2018r.
Dnia 15 września 2018 r odbyła się VI edycja Narodowego Dnia Sportu. I ta edycja nie odbyła się bez udziału chętnych uczniów naszej szkoły. Od godziny 12:00 nasi sportowcy brali udział w licznie dostępnych konkurencjach sportowych, poznawali nowe trendy związane ze zdrowym stylem życia i czynnie interesowali się losem potrzebujących opieki zwierząt.

12.09.2018r.
W tym roku dołączyliśmy do akcji Narodowe Czytanie. Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012r. W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest "Przedwiośnie" S. Żermoskiego. Po południu, o godzinie 17:00 odbyło się zebranie z rodzicami klas pierwszych, podczas którego pan dyrektor Jan Grądzki wręczył medal "Przyjaciel szkoły" panu Jackowi Wachowiczowi.  

11.09.2018r.
Dnia 11 września 2018 r na Bulwarze Stanisława Augusta na warszawskim Kamionku odbyły się jak co roku dzielnicowe biegi przełajowe i jak co roku nasza szkoła wzięła w tych zawodach czynny udział. Uczniowie startowali w biegach na dystansach : panie 1000 i 2000 M, a panowie 1500 i 3000 M. Wszyscy biegacze ukończyli swoje starty, a wyniki poznamy za kilka dni. Wiemy już, że w tym roku Mistrzynią Dzielnicy Praga Północ na dystansie 2000 M została nasza uczennica Yazenitska Ada z klasy 2G. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Szczególnie gorąco gratulujemy naszej Mistrzyni i liczymy na dalsze sukcesy na etapie warszawskim.

06.09.2018r.
Dzisiaj na korytarzu, w trakcie długiej przerwy, odbył się kiermasz podręczników.

03.09.2018r.
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor Szkoły Pan Jan Grądzki przywitał grono pedagogiczne, rodziców i uczniów a także pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim w nowym roku szkolnym wielu sukcesów. Rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło się spotkaniem klas z wychowawcami.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego