Aktualności - Zespół Szkół Nr 11

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności
9.02.2018r.
W ramach lekcji OPWH uczniowie zwiedzili Art Hotel na ul. Stalowej 52. Polecają go bardzo serdecznie!

8.02.2018r.
Dzisaj odbyła się 2 cz. warsztatów "Jak odnaleźć się na rynku pracy", na których uczniowie doskonalili pisanie CV.

7.02.2018r.
Klasy 3 na warsztatach "Jak odnaleźć się na rynku pracy" zorganizowanych przez Wcies i poprowadzonych przez p. Agnieszkę Kluszczyńską - trenerkę i doradcę zawodowego.

6.02.2018r.
Samorząd Szkolny ogłosił "Konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim". Termin składania prac: 13 luty 2018r.

1.02.2018r.
Dzisiaj odbyło się spotkanie z przedstawicielami WKU. Uczniowie uzyskali przydatne informacje dla osób podlegających kwalifikacji.

29.01.2018r.
Otrzymaliśmy podziękowanie Praskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT za wsparcie ich działalności adresowanej do osób bezdomych.

13.01.2018r.
Uczniowie z klasy 3e uczestniczyli w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i odwiedzili Przedszkole nr 174 na ul. Markowskiej.

11.01.2018r.
Przed zebraniem z Rodzicami odbyło się spotkanie z terapeutą uzależnień Panem Adamem Sokołem, który opowiedział zebranym Rodzicom i nauczycielom o wpływie palenia marihuany na życie i zdrowie młodzieży. Zebrani zobaczyli także ciekawy film animowany, który opisywał zagrożenia związane z używaniem THC.

5.01.2018r.
Dzisiaj odbyło się spotkanie z p. Piotrem Pluskotem, który opowiedział o teście z j. angielskiego IELTS Official.

Sto dni przed egzaminem dojrzałości maturzyści się bawią. Po studniówce rozpoczną studniowy maraton nauki, który zakończą majowym egzaminem maturalnym. Zapraszamy do oglądnia naszej relacji ze studniówki Technikum Nr 20. W sali "U Artura" w Zielonce bawiło się ponad 100 osób.  

3.01.2018r.
WARSZAWO, WEŹ ODDECH!
Tym razem klasa 2e wzięła udział w zajęciach terenowych poświęconych zanieczyszczeniom powietrza. Szukaliśmy porostów, by na ich podstawie ocenić zanieczyszczenie powietrza w okolicy szkoły.

20.12.2017r.
Jak co roku radość Świąt Bożego Narodzenia zagościła również w murach naszego technikum. 20 grudnia wszyscy nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie adwentowe wykonane przez uczniów klas pierwszych. Los rodziny zmuszonej do tułaczki w poszukiwaniu miejsca na nocleg – tak jak przed dwoma tysiącami  lat – był także głównym tematem szkolnego przedstawienia ukazującego aktualność tematyki Bożonarodzeniowej. Łączyło ono czasy współczesne z chwilą narodzenia Pańskiego. Postawa ludzi wobec tego wydarzenia i współczesny świat powierzchownych wartości, to nadrzędna refleksja, którą ukazali grający w przedstawieniu aktorzy. Przed oficjalną częścią uroczystości odbył się konkurs na najładniej udekorowaną salę lekcyjną. Wyniki konkursu:
  • I miejsce – klasa III A
  • II miejsce – klasa I C/II C
  • III miejsce klasa – I G
Dodatkowe wyróżnienie otrzymała klasa – I E

18.12.2017r.
Klasa 4E odbyła dzisiaj krótką wycieczkę na wystawę pt. „WIŚLANE PORTY WARSZAWY”. Można było zapoznać się z historią infrastruktury żeglugi śródlądowej stolicy oraz obejrzeć zabytkową pompę parową pochodzącą z XIX-wiecznego parostatku, zatopionego w czasie I wojny światowej w Bugu koło Broku, w niewyjaśnionych do dnia dzisiejszego okolicznościach.

14.12.2017r.
W dniu 14.12 odbyły się zajęcia konwersacyjne z języka angielskiego i niemieckiego z udziałem prof. Cecilii Koch, reprezentanta niemieckich środowisk naukowych związanych z Westfalskim Uniwersytetem Wilhelma w Münster (Niemcy). Uczniowie klas 2A, 2E, 3A mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe na zajęciach z języka angielskiego, natomiast uczniowie klas 1E oraz 3A – na zajęciach z języka niemieckiego.  

8.12.2017r.
Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica klasy IIa Magdalena Zalewska  przeszła do drugiego etapu tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Jesteśmy bardzo dumni i życzymy sukcesów w etapie okręgowym!

6.12.2017r.
Na apelu p. dyrektor Jan Grądzki wręczył nagrody uczniom za najlepszą frekwencję. W tym dniu odwiedził nas Mikołaj z pomocnikami: wesołym Rudolfem i Aniołem, którzy rozdali społeczności szkolnej oraz pracownikom obsługi i administracji drobne upominiki.

4.12.2017r.
Uczniowie z klas 3e oraz 4e wzięli udział w zajęciach w ramach doradztwa zawodowego w Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych Nr 22 na ul. Kazimierzowskiej. Uczestniczyli w pokazach zawodów fryzjersko-kosmetycznych: mogli zbadać włosy pod mikroskopem, sprawdzić jaki mają typ skóry, zrobić manicure oraz makijaż. Nasze uczennice zostały również pięknie uczesane.

01.12.2017r.
W piątek odwiedził nas autor książki "Gorzka czekolada" Pan Błażej Popławski, który opowiedział nam o Wybrzeżu Kości Słoniowej, o historii tego miejsca, o gospodarce, o polityce i przede wszystkim o kulisach uprawy kakaowca.

29.11.2017r.
WARSZAWO, WEŹ ODDECH!
Uczniowie klasy 1E wzięli udział w zajęciach dotyczących zanieczyszczenia powietrza, obejrzeli film edukacyjny, rozwiązywali rebusy, krzyżówki i quiz.

W dniu 29 listopada odbył się etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej "Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka".

28.11.2017r.
W naszej szkole odbyła się Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Ogólnopolski Konkurs Historyczny - etap szkolny.

27.11.2017r.
Uczniowie klas pierwszych wzięli dzisiaj udział w I etapie Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

24.11.2017r.
W dniu 24.11 odbyły się warsztaty prowadzone przez panią coach Małgorzatę Omilian w ramach dzialań przedsiębiorczych na temat "Jak zbudować relacje ze sobą i z innymi". Uczniowie również wzięli udział w konkursie "Poznaj swoje prawa w pracy". Dwie osoby z najlepszym wynikiem wezmą udział w etapie wojewódzkim.

Klasa 1e uczestniczyła w Międzynarodowych Targach TT Warsaw, które odbyły się w PKiN.

23.11.2017r.
Uczniowie z klas obsługi turystycznej wzięli udział w warsztatach „Sklep z pamiątkami” na warszawskim lotnisku. Pan podinsp. Piotr Tałałaj w niezwykle interesujący sposób przedstawił Konwencję o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES). Uczniowie dowiedzieli się jakich pamiątek nie wolno przywozić z zagranicy i dlaczego.

22.11.2017r.
W dniu 22 listopada w naszej szkole odbyła się już kolejny raz wieczornica. Spotkaliśmy się, by wspólnie śpiewać pieśni i piosenki patriotyczne z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości.

21.11.2017r.
W dniach 5-18 listopada 20 uczniów Technikum nr 20 w Zespole Szkół nr 11 im. Wł. Grabskiego w Warszawie wzięło udział, w ramach projektu ERASMUS+, w zagranicznym stażu w Grecji. Zakwaterowani byli w Hotelu Poseidon Palace na Riwierze Olimpijskiej, w pobliżu miasta Larissa.
 
Projekt zrealizowano przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+: „Staże w Europie – szansą poznania specyfiki działania firmy europejskiej” (nr projektu: 2017-1-PL01-KA102-038143). Programem Erasmus+ zarządza w Polsce Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Greckim partnerem stażu było Golden Sun Ltd. (Golden Sun Mobility Center).
 
Celem wyjazdu na staż zawodowy było zwiększenie efektywności i elastyczności szkoły, wprowadzenie nowych formy kształcenia, możliwość poznawania nowych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych oraz nowoczesne metody wdrażane w edukacji z szerszej perspektywy.
 
W stażu uczestniczyli uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej. Młodzież miała możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce.
 
Do zadań hotelarzy należało: praca w recepcji, serwis restauracyjny, housekeeping. Ponadto przeszli szkolenie baristyczne oraz zapoznali się z systemem rezerwacyjnym w danym hotelu. Dodatkowo odbyli zajęcia dotyczące obsługi trudnego klienta.
 
Turyści tworzyli program imprez turystycznych i pod okiem profesjonalnego pilota prowadzili wycieczki po okolicy, zorganizowali integrację dla całej grupy, przygotowali spotkanie informacyjne dla gości hotelowych. Zabrali nas do urokliwych miejsc jak: Zamek w Platamonas – wybudowany przez krzyżowców w XI w., Saloniki, Klasztor-Meteory, urokliwa wioska Stary Pantaeleimon- słynąca z produkcji nalewek, miodów i licznych tawern, park krajobrazowy w Litochoro na zboczach Olimpu, do Leptokarii. Dodatkową atrakcją była wizyta w jednym z największych biur podróży w Grecji – Baras Travel.Mięliśmy okazję zwiedzić największe targi Helexpo w Salonikach – dla branży turystyczno-hotelarskiej oraz 5-gwiazdkowy Hotel Meditterranean Village.
 
Na miejscu zorganizowano dla nas lekcję tańców greckich oraz naukę języka greckiego. Gospodarze przygotowali wieczór grecki z tradycyjną muzyką i tańcami. Wszyscy bawili się znakomicie. Wieczorem odbywały się dyskoteki, lekcje zumby.
 
Współpraca w wymiarze europejskim zaowocowała nawiązaniem kontaktów, podkreśliła znaczenie kulturowego wzbogacenia wynikającego z różnorodności i wymiany doświadczeń.
 
Bardzo ważnym elementem był rozwój umiejętności zawodowych poprzez możliwość praktycznego doskonalenia języka obcego. W konsekwencji umożliwiło to pokonywanie barier komunikacyjnych i możliwość osiągnięcia większych korzyści merytorycznych.
 
Udział w praktykach unijnych zwiększa szanse absolwentów szkół zawodowych na rynku pracy. Ich uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę o swoim zawodzie. Ponadto mają okazję, by spróbować swych sił w międzynarodowym środowisku. Wyjazd na zagraniczne praktyki, to nie tylko okazja do zdobycia praktycznej znajomości języka, ale i do poznania procedur i standardów funkcjonujących w krajach Unii Europejskiej.
 
Dla potwierdzenia zdobytych kwalifikacji zawodowych dla uczestników przygotowano certyfikaty Europass-Mobilność. Ich posiadanie przyczynia się do zwiększenia szans na rynku pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Certyfikaty przygotowano w dwóch językach: polskim i angielskim.

16.11.2017r.
16-17 listopada odbyłby się Targi szkół w Centrum Kształcenia Zawodowego na ul. Mińskiej.

15.11.2017r.
Cmentarz na Starych Powązkach to miejsce niezwykłe. IPowązki czyli interaktywny przewodnik po Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (potocznie zwanym Stare Powązki) to opowieść o mieście którego już nie ma. To życiorysy ludzi, którzy mieli wpływ na historię i kulturę Warszawy, Polski i Europy przez ostatnie 200 lat. Uczniowie wraz z katechetą wybrali się tam z tabletem, by za pomocą aplikacji iPowązki, móc odnaleźć groby znanych osobistości m.in. prezydeta Ignacego Mościckiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego, Zbigniewa Herberta, Krzysztofa Kieślowskiego czy Czesława Niemena.

09.11.2017r.
Po dwudniowych rozgrywkach w ramach Dzielnicowych Mistrzostw w piłkę ręczną, dziewczęta naszej szkoły zajęły III miejsce!

06.11.2017r.
W dniu 3 listopada uczestniczyliśmy w uroczystościach na Placu Piłsudskiego, przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W uroczystościach wzięły udział szkoły startujące w Konkursie Wiedzy o Grobie Nieznanego Żołnierza.

04.11.2017r.
W dniu 4 listopada poczet sztandarowy oraz przedstawiciele naszej Szkoły, na czele z Panem Dyrektorem Janem Grądzkim, uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej oraz koncercie w Katedrze Warszawsko-Praskiej z okazji 223. rocznicy rzezi Pragi.

31.10.2017r.
Klasa 3E wraz z p. Patrycją Kursa zwiedzili "Największą wystwę zagrożonych gatunków" Joela Sartore zorganizowaną przez National Geographic na PGE Narodowym.

Klasa 4E wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Skup złożyli kwiaty oraz zapalili symboliczny znicz pod Pomnikiem Pomordowanych w Praskich Więzieniach.

27.10.2017r.
Jak co roku odbyła się wycieczka do Regent Warsaw Hotel, w której uczestniczyli uczniowie klasy 1G. Zwiedziliśmy: pokoje hotelowe, apartamenty, restaurację, salę balową, sale konferencyjne, SPA oraz basen. Zajrzeliśmy także do tych miejsc, które dla gości pozostają ukryte. Wycieczka była nagrodą za najlepszą frekwencję.

26.10.2017r.
Dzisiaj odbyły się warsztaty z grafic recording, czyli graficzny zapis przebiegu konferencji, które poprowadziła pani Magdalena Arażny. Dziś coraz więcej konferencji branżowych i spotkań kadry managerskiej jest okraszonych ręką graphic recorderów i facylitatorów graficznych. Ci utalentowani ludzie są w stanie w czasie rzeczywistym ustrukturyzować na papierze treści przekazywane przez mówców czy przebieg dyskusji przy pomocy obrazów, kształtów i haseł.

Klasa 2AC oraz 2E wraz z opiekunami uczestniczyli w spektaklu "Dziady" w Teatrze Palladium.

19.10.2017r.
W dniach 15-18 paźdzernika gościliśmy w naszej szkole uczniów z polskiej szkoły w Turgielach na Litwie. Wraz z opiekunami w trakcie krótkiego pobytu zwiedzili Warszawę: Łazienki Królewskie,Park Saski, Starówkę, Sejm RP, Stadion Narodowy oraz ZOO.

Patryk Kornacki otrzymał dyplom w II edycji Konkursu o Praską Nagrodę Edukacyjną AD REM 2017 w kategorii: wyróżniający się ucznowie. Serdecznie gratulujemy!

18.10.2017r.
Dzisiaj odbyła się nietypowa lekcja wychowania fizycznego w Hangarze 646 na warszawskim Gocławiu. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności akrobatyczne pod okiem trenerów z Hangaru 646 i bawili się korzystając z dostępnego sprzęt : batuty, materace gimnastyczne, trampoliny, wieże i dmuchane poduchy. Wszyscy wróciliśmy szczęśliwi i w jednym kawałku...

Tradycyjnie, jak co roku, odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Nasi uczniowie spotkali się z Jego Ekscelencją Arcybiskupem Częstochowskim, Wacławem Depo, który zaprosił pielgrzymów do swojego domu. Ksiądz Arcybiskup przyjął maturzystów bardzo serdecznie a na koniec spotkania wręczył upominki i pobłogosławił. Spotkanie z Metropolitą Częstochowskim odbyło się dzięki Pani Małgorzacie Jarosińskiej - Gryciuk, która jest krajanką Księdza Arcybiskupa!

16.10.2017r.
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy XV rocznicę nadania szkole imienia Władysława Grabskiego - ekonomisty, historyka, ministra skarbu, dwukrotnego premiera II RP oraz autora reformy walutowej. W tym uroczystym dniu dyrektor Jan Grądzki wręczył "Nagrody Dyrektora Szkoły" za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej wyróżniającym się nauczycielom oraz za zaangażowanie w pracy zawodowej obsłudze szkoły, a uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół nr 11 podczas uroczystości ślubowania. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem opiekunów.

09.10.2017r.
Już po raz XVII odbył się w Polsce Dzień Papieski pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją!". Także w naszej szkole uczniowie pod kierunkiem pana katechety, Maksyma Rogali, przygotowali okolicznościowy apel, na którym przypomnieli postać wielkiego Polaka, męża stanu, Proroka i świadka nadziei.

28.09.2017r.
Szkolne koło wolontariatu zorganizowało zbiórkę zabawek, gier planszowych, edukacyjnych oraz książek dla dzieci z Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym.

19.09.2017r.
19 września odbyły się zawody dzielnicowe w biegach przełajowych. Nasza młodzież wzięłą czynny udział w tych biegach i wystartowała na wszystkich poziomach organizowanych zawodów. Dziewczęta biegły 1000 m i 2000 m, chłopcy biegali 1500 m i 3000 m. Wszyscy startujący dzielnie reprezentowali barwy naszej szkoły, a dwie koleżanki Paulina Matera klasa 3E (2000 m) i Ania Muszyńska klasa 1G (1000 m) awansowały do następnej rundy - warszawskich biegów przełajowych. Paulina Matera kolejny raz awansowała do warszawskich biegów!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wyników.

18.09.2017r.
18 września na zaproszenie Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" - Region Mazowsze, Poczet Sztandarowy naszej Szkoły uczestniczył w uroczystej lekcji historii pod Pomnikiem "Pległym Pomordowanym na Wschodzie". 78. rocznicę napaści wojsk bolszewickich na Polskę, licznie zebrani uczniowie i poczty sztandarowe, uczcili pamięć milionów Rodaków pomordowanych na "nieludzkiej ziemi". Uroczystości zakończyła wspólna modlitwa za Pomordowanych oraz o pojednanie i pokój na świecie, którą poprowadził bp polowy Wojska Polskiego gen. brygady Józef Guzdek.

15.09.2017r.
W dniach 15 -17 września odbyła się 24. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA PRZEBIEGA POD HASŁEM: „Nie ma śmieci - są surowce". Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Akcję zorganizowały p. B. Fiałkowska wraz z p. E. Pawłowską.

Poczet Sztandarowy naszej Szkoły w składzie: chorąży Pocztu - Oskar Wysocki, asysta - Ewelina Walczak i Julianna Kochanowska, uczestniczył w uroczystości ku czci Antoniego Władysława Żurowskiego (1903 – 1988) z okazji 73. rocznicy powstania warszawskiego.

12.09.2017r.
Uprzejmie informujemy, iż jutro po spotkaniu z wychowawcami, odbędzie się zebranie Rady Rodziców o godzinie 18:15 w sali 59.

04.09.2017r.
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor Szkoły Pan Jan Grądzki przywitał grono pedagogiczne, rodziców i uczniów a także pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim w nowym roku szkolnym wielu sukcesów. Później pedagog szkolny p. Małgorzata Żmuda udzieliła informacji na temat pomocy materialnej w naszej szkole.
Rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło się spotkaniem klas z wychowawcami.

01.09.2017r.
Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego,
które odbędzie się w poniedziałek (4.09.2017r.) o godz. 9:00.
Przypominamy, że obowiązuje strój galowy!
Informujemy również, iż w tym dniu odbędą się lekcje według poniższego planu.


31.05.2017r.
W godzinach porannych odbyło się spotaknie dyrektorów szkół technicznych w Ministerstwie Edukacji Narodowej z wiceminister edukacji Panią Marzeną Machałek w sprawie zmian w szkolnictwie ponadgimnazjalnym. Jesteśmy na bieżąco!

29.05.2017r.
W poniedziałek odwiedziła naszą szkołę delegacja nauczycieli z Islandii. Celem wizyty było poznanie szkół o proflu technicznym oraz nawiązanie współpracy.

26.05.2017r.
Patryk Kornacki z klasy 2G otrzymał wyróżnienie za najładniej wykonaną piosenkę spośród uczestników z Dzielnicy Praga - Północ Miasta Stołecznego Warszawy w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL-L. Patronat honorowy objęła Pierwsza Dama - Agata Kornhauser - Duda.

17.05.2017r.
 
Konkurs fotograficzny (II edycja)
 
pod hasłem „Wiosna, wiosna, ach to ty…”
 
Sfotografuj wiosenną różnorodność biologiczną w otoczeniu budynku naszej szkoły i weź udział w szkolnym konkursie fotograficznym. Udział polega na przesłaniu zrobionego zdjęcia (opatrzonego imieniem i nazwiskiem oraz klauzulą: Oświadczam, że fotografia jest pracą własną i nie narusza praw autorskich osób trzecich oraz wyrażam zgodę na jej publikację) w dniach 15.05 -15.06.2017r.
 
na e-mail: konkursyzs11@gmail.com

28.04.2017r.
Maturzyści Zespołu Szkół nr 11 im. Wł. Grabskiego pożegnali dziś szkolne mury. Tegoroczni abiturienci odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej, najlepsi otrzymali nagrody a za kilka dni, niektórzy z nich, przystąpią do matury. W uroczystości uczestniczyli: dyrektor szkoły p. Jan Grądzki, nauczyciele, oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Sylwia Snitkiewicz. Uroczystość przygotowała i wykonała kl. 3G pod kierownictwem p. Katarzyny Kurek.

27.04.2017r.
W tym dniu odbyły  się przesłuchania konkursowe do I edycji ogólnopolskiej VII Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej  DACHL-Lieder-Wettbewerb. W przesłuchaniach konkursowych wziął udział Patryk Kornacki z klasy 2G, który wykonał piosenkę Andreasa Bouraniego „Auf anderen Wegen”. Piosenka w wykonaniu Patryka bardzo się podobała, ale konkurencja jest b. duża (do konkursu zgłoszono 90 osób z całego kraju). Trzymamy kciuki za przejście Patryka do finału.

26.04.2017r.
W tym dniu nasza szkoła wzięła udział w pracach zespołu, który opracuje do końca roku szkolnego standardy funkcjonowania samorządów uczniowskich warszawskich szkół. Członkami zespołu będą przedstawiciele warszawskiej społeczności uczniowskiej, grona pedagogicznego oraz przedstawiciele Biura Edukacji i Centrum Komunikacji Społecznej. Projekt realizowany jest w ramach Programu "Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020". Celem pracy jest określenie ram działania samorządów szkolnych, które wzmocnią społeczność szkolną, rozwiną współpracę między uczniami, gronem pedagogicznym i rodzicami oraz wpłyną na rozwój szkoły.

O godz. 18:00 w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów. Dziękujemy za liczne przybycie.

24.04.2017r.
W dniach 18.04-21.04.2017 uczniowie Zespołu Szkół Nr 11 wraz z koleżankami i kolegami z ZS Nr 33, ZS Nr 14, ZS Nr 40 uczestniczyli w edukacyjno-wychowawczym wyjeździe młodzieży Praskich Szkół Zawodowych na Wileńszczyznę. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy historycznej, poznanie zabytków Wileńszczyzny, związków Polski i Litwy oraz związków społeczności lokalnej z Polską. Uczniowie mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania administracji państwowej i lokalnej oraz współpracy z Polską podczas spotkania z Merem Solecznik.
W trakcie czterodniowego pobytu odwiedziliśmy:
-Wilno (kościół św. Piotra i Pawła, rokokowy kościół św. Teresy, barokową cerkiew prawosławną św. Ducha, unicki kościół Bazylianów, barokowy kościół św. Ducha, rynek Starego Miasta, Pałac Prezydencki, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Cmentarz na Rossie)
-Zamek Wielkich Książąt Litewski w Trokach
-Ruiny Rzeczypospolitej Pawłowskiej
-Szkołę w Turgielach
-Pałac w Jaszunach, w którym bywali: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki oraz bracia Śniadeccy

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób
nauczycielom, uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi
składa Dyrektor p. Jan Grądzki.


12.04.2017r.
Dzisiaj odbyło się w naszej szkole Spotkanie Wielkanocne. Jak co roku, spotkaliśmy się w okresie przedświątecznym, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas. Z tej okazji nasi uczniowie, pod opieką p. Małgorzaty Jarosińskiej - Gryciuk,  przygotowali inscenizację słowno- muzyczną., w której uczestniczyli zaproszeni goście m.in.:
Biskup Diecezji Warszawsko Praskiej -  Marek Solarczyk,
Mazowiecki Wicekurator Oświaty - Andrzej Sosnowski,
Przewodnicząca Komisji Edukacji Dzielnicy Praga Północ - Katarzyna Jasińska,
Prezes Stowarzyszenia Kocham Pragę - Jacek Wachowicz,
Dyrektor Oddziału Banku Pekao - Anna Momot,
Prezes Fundacji Rodzina Szkole - Wojciech Starzyński,
Radne Urzędu Dzielnicy: Grażyna Szymańska i Teresa Mioduszewska,
Przewodnicząca Rady Rodziców - Sylwia Snitkiewicz,
Wiceprzewodniczący Rady Rodziców i Prezes Towarzystwa Skautowego Szmaragdowa - Waldemar Kowalczyk
oraz uczniowie i pracownicy szkoły.
Po występie wszyscy zebrani mieli możliwość degustacji tradycyjnych wielkanocnych potraw, przygotowanych przez Radę Rodziców.

10.04.2017r.
O godz. 12:00 odbył się finał Konkursu Matematycznego PANGEA, organizowany przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula. W finale wziął udział Dominik Grzybowski z kl. 3e

07.04.2017r.
Dnia 7 kwietnia odbyły się dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych Targi Edukacyjne w naszej szkole. Celem przedsięwzięcia było umożliwienie uczniom dokonania przemyślanej decyzji w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w targach zaowocowało licznymi wskazówkami, które ułatwią podjęcie decyzji.

05.04.2017r.
Dzisiaj odbył się apel, na którym uczniowie z Zespołu Szkół nr 33 opowiedzieli o Młodzieżowej Radzie Dzielnicy. Młodzieżowe rady funkcjonują w większości dzielnic m.st. Warszawy, a ich przedstawiciele wchodzą w skład Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Pełnią rolę organów konsultacyjnych i doradczych w lokalnym samorządzie. Do ich głównych zadań należy promowanie inicjatyw młodzieżowych, konsultowanie decyzji władz dzielnicy i miasta, kreowanie działań sprzyjających młodzieży i wyrażenie opinii w najważniejszych dla młodych warszawiaków sprawach. Naszą szkołę reprezentują: Julianna Kochanowska oraz Julia Derecka.

03.04.2017r.
Dzisiaj odbyła się lekcja wychowawcza w klasie 4a na temat "Jak założyć firmę i otrzymać dotację z UE? Zasady konstruowania wniosków o dotację na otwarcie działalności gospodarczej". Lekcję poprowadziła p. Joanna Dzięciołowska, Koordynator projektu Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego.

Uczniowie klas drugich (2a, 2e i 2g) odwiedzili Muzeum bł. Ks Jerzego Popiełuszki.

22.03.2017r.
22 marca br. odbyła się w naszej szkole impreza z cyklu „Poznajemy inne kraje”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Muzyka łączy narody”. W jej trakcie przypomnieliśmy sobie największe zagraniczne przeboje oraz poznaliśmy współczesne trendy muzyczne. Również nasi uczniowie pokazali swoje talenty muzyczne, wykonując sławne utwory w językach obcych, których uczymy się w naszej szkole. Prezentacjom muzycznym towarzyszył opracowany na ich podstawie quiz.

17.03.2017r.
21 marca 2017 odbędzie się konkurs ekologiczny "Wodę chronię i oszczędzam".
1. Konkurs plastyczny - "Z ekologią na Ty - woda i ja". Happening plastyczny dla uczniów całej szkoły - prace plastyczne wykonane różnymi technikami (kolaż, grafika, akwarela, szkice węglem).
2. Konkurs wśród uczniów szkoły na hasło ekologiczne związane z oszczędzaniem wody.
3. Gra komputerowa "Wodę chronię i oszczędzam".
4. Przeprowadzenie ankiety wśród uczniów i pracowników szkoły pt: "Błyszczę przykładem i oszczędzam wodę".

7.03.2017r.
Dnia 7 marca uczniowie klasy 3e (II gr) wybrali się na wycieczkę do Informacji turystycznej znajdującej się w PKiN w Warszawie.
Celem i założeniem programowym wycieczki było zapoznanie się z organizacją pracy, bazą danych oraz zakresem informacji turystycznej.

2.03.2017r.
Młodzież Zespołu Szkół Nr 11 wraz z Pocztem Sztandarowym i nauczycielami w dniu 01 marca.2017 wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W uroczystości wzięły udział m.in poczty sztandarowe praskich szkół, przedstawiciele kombatantów, władze i mieszkańcy dzielnicy Pragi Północ. Główne uroczystości odbyły się przy ul. Strzeleckiej 8, przed tablicą upamiętniającą ofiary reżimu komunistycznego, więzione, torturowane i mordowane przez NKWD i WUBP w latach 1944-1948. Następnie wszyscy uczestnicy udali się pod Pomnik Pomordowanych w Praskich Więzieniach upamiętniający straconych w latach 1944-1956 członków organizacji niepodległościowych walczących o wolną Polskę.

1.03.2017r.
Serdecznie zapraszamy na XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny w dniach 10-11 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
9-11 marca - Prezentacje Liceów i Techników. Stoisko nr 103.

1 marca Szkolne Koło PTTK wybrało się do Wrocławia. Zwiedzili piękny wrocławski rynek, następnie przeszli do starego więzienia. Jednym z punktów  wycieczki był Ostrów Tumski, gdzie oglądali Archikatedrę św. Jana Chrzciciela oraz weszli na Sky Tower by podziwiać panoramę Wrocławia (wysokość tego budynku mieszkalnego wynosi 212metrów, czyli 50 pięter).

7.02.2017r.
Bohateron - włącz historię!
Otrzymaliśmy podziękowanie za zaangażowanie w realizację I edycji ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji historycznej. Akcja miała na celu wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw  patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej. Na pewno weźmiemy udział w akcji w przyszłym roku.

6.02.2017r.
Uczniowie naszej szkoły wzraz z p.Joanną Deperas wzięli dziś udział w gali konkursu historycznego Patria Nostra. Ich prace możecie zobaczyć w poniższych linkach. Numer prezentacji to 78.

3.02.2017r.
Szkolne koło wolontariatu zorganizowało zbiórkę zabawek, gier planszowych, edukacyjnych oraz książek dla dzieci z Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym.

16.01.2017r.
Już po raz drugi wzięliśmy udział w akcji „ZŁÓŻ SERCA DO HOSPICJUM” organizowanej przez Małopolskie Hospicjum Dziecięce w Krakowie.

11.01.2017r.
Dzisiaj odbyła się IV Olimpiada Wiedzy o Turystyce. Zawody II stopnia. Etap ogólnopolski.

10.12.2016r.
Dzisiaj rozegrano mecz siatkówki w ramach Międzyklasowych Rozgrywek w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora.

9.12.2016r.
Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne wraz z p. Kujawą wybrało się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzili Stare Miasto, Rynek. Wzięli udział w warsztatach robienia ozdobnych pierniczków w Muzeum Toruńskiego Piernika. Udali się do Planetarium na seans pod tytułem "Gwiazda Betlejemska". Wrócili do Warszawy cali i zdrowi, oraz planują następne wycieczki. 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego